Özel Haber

Öğretmen Ve İdareciler Filyasyon Ekiplerinden Çıkarılmalı 

Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında okulları kapalı olduğu dönemde okul idarecileri ve öğretmenler filyasyon ve mahalle denetim ekiplerinde görev aldılar ancak adım adım tüm sınıf seviyelerinde eğitime başlandığı bu dönemde öğretmen..

Öğretmen Ve İdareciler Filyasyon Ekiplerinden Çıkarılmalı 

Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında okulları kapalı olduğu dönemde okul idarecileri ve öğretmenler filyasyon ve mahalle denetim ekiplerinde görev aldılar ancak adım adım tüm sınıf seviyelerinde eğitime başlandığı bu dönemde öğretmen ve okul yöneticilerinin, filyasyon ve mahalle denetim ekiplerinden çıkarması uygun olacaktır.

Eğitimde, okul öncesi ve birinci sınıflarla başlayan süreç adım adım tüm sınıflara yayılmakta. Şu an birçok sınıf düzeyinde eğitim faaliyeti yüz yüze olarak başlamış olup, diğer sınıf düzeylerinde uzaktan eğitim yapılmaktadır. Diğer taraftan, Pandeminin ilk çıkış dönemi ile yaz tatilinde, öğretmenlere ve okul yöneticilerine, filyasyon ve mahalle denetim ekiplerinde denetim görevi verilmiştir. Ancak bugün itibariyle artık eğitim süreci başlamış olup, il Valiliklerinin öğretmen ve okul yöneticilerini, filyasyon ve mahalle denetim ekiplerinden çıkarması uygun olacaktır.

Bu konuda Ankara Valiliği örnek bir uygulamaya imza atarak, öğretmen ve okul yöneticilerine görev verilmemesini istemiştir.

MALATYA FLAŞ HABER -ÖZEL

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL