Malatya

Başkan Gürkan: Ne Mutlu Babasının Rızasını Alana

  Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Gürkan, Mesajında şunları dile getirdi: Babalık kavramının sorumluluk ve fedakârlık ile iş değer olduğunu belirten Başkan..

Başkan Gürkan: Ne Mutlu Babasının Rızasını Alana

 

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Gürkan, Mesajında şunları dile getirdi:

Babalık kavramının sorumluluk ve fedakârlık ile iş değer olduğunu belirten Başkan Gürkan, “Annelerimiz nasıl ki ailenin temel taşı ise babalar da ailenin temel direğidir. Babalar evlatları için daima gerçek bir yol göstericidir. Ailesi için yüklendiği sorumluluğun bilincinde olan babalar, aynı zamanda sağlıklı bir toplumun oluşmasının en önemli etkenidir. Bir babanın en mutlu olduğu an evlatlarının ve ailesinin mutlu ve huzurlu olduğu andır. Bu nedenledir ki ailesi için kol kanat olan büyük çaba sarf eden babalar saygının hürmetin en iyisine layıklardır.

Hiçbir karşılık beklemeden fedakârca bizleri yetiştiren güven içerisinde geleceğe hazırlayan babalarımız, hayat yolculuğumuzda iyi birer rol model olarak her türlü zorluğa göğüs germeyi, mücadele etmeyi, her koşulda ayakta kalmayı öğretir ve tecrübeleriyle yolumuzu aydınlatır.

Onlara layık birer evlat olmak, sevgi ve saygı göstermek bizlerin vefa borcudur. Ne mutlu babasını el üstünde tutabilene, ne mutlu babasının rızasını alana” dedi.

Babalar Günü nedeniyle sosyal medyada bir kampanya başlattıklarını da ifade eden Başkan Gürkan kampanyanın, “Baba çınardır; O çınarın gölgesinde güven, huzur ve koruyucu bir şekilde şefkat vardır. Koca çınarlarımız için fidanları toprakla buluşturdunuz. O fidanlar büyüyüp doğaya nefes, halkımıza gölge olsun. Geleceğin ormanı babalarımıza armağan olsun” sloganıyla devam ettiğini söyledi.

Başkan Gürkan ayrıca mesajında evlatlarını bu vatan uğruna şehit vermiş babaları da unutmadı. Başkan Gürkan, Şehit babası olmak şereflerin en yücesidir diyerek, “Vatan toprağı için canlarını hiç düşünmeden feda eden şehitlerimizin anne ve babaları bizlere emanettir. Şehitlerimizin bu emanetlerine gerekli ilgi, sevgi ve saygıyı göstermek en temel görevimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle başta şehit babaları olmak üzere, bütün babalarımızın babalar gününü kutluyorum” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL