Özel Haber

Mustafa Katipoğlu AFAD İl Müdürü mü Oluyor? 

Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Katipoğlu’nun ismi son haftalarda AFAD İl Müdürlüğü için geçmeye başladı. 

Mustafa Katipoğlu AFAD İl Müdürü mü Oluyor? 

6 Şubat gece 04.17’de meydana gelen 7.8 büyüklüğünde ki kara üzerinde meydana gelen en büyük depremlerden birinin ardından dakikalar içerisinde tüm ekibi toplamayı başarıp organize bir şekilde enkazların başına koşmayı başaran ve özellikle deprem sonrasının en kritik anlarında çok sayıda canımızı enkaz içlerinden canlı olarak çıkarmayı başaran bu yönüyle de bugüne kadar fazla dillendirilmese de deprem sonrasının gizli kahramanlarından olan Malatya İtfaiyesinin başarılı Başkanı Mustafa Katipoğlu’nun son dönem de iyiden iyiye şikayetlerin arttığı AFAD’ın başına getirilmek istendiği, Katioğlu’nun ikna edilmeye çalışıldığı gelen bilgiler arasında.

Mevcut Malatya AFAD İl Müdürü Mustafa Türker’in deprem sonrasında geride kalan 7 aylık çok zorlu süreçte fazlasıyla yıprandığı, yürütülmesi zor bu ağır psikolojik ortamda artık süreci sağlıklı şekilde yürütme konusunda zorlandığı,  yaşamış olduğu ağır stresin kuruma da yansıdığı bu nedenle bir kan değişiminin hem şehrimiz hem de kurum amirleri açısından yararlı olacağı yüksek perdeden dillendiriyor. Bu durum gerçekleşmesi durumunda Malatya itfaiye Daire Başkanı Mustafa Katipoğlu’nun bu zorlu görev karşısında biçilmiş kaftan olduğu kamuoyunun da genel kanısı durumda. Kısa süre içerisinde AFAD’a da bir kan değişimin kesin olduğu ancak isim konusunda henüz kesinleşmiş bir durumun olmadığı öğrenildi. ÖZEL HABER-REMZİ HAYTA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL