TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 228.192
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 13.029
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 232
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 35.167
Özel Haber

MUHALEFETİN ÖNEMİ ORTAYA ÇIKTI!!! 

Yeşilyurt Belediyesinde hizmet pasaportu konusunda usulsüzlük yapıldığı iddiaları ile ilgili gündeme taşınan onu da muhalefet partilerin önemi ortaya çıktı. Malumunuz  Yeşilyurt Belediyesi’nin “Çevreye Duyarlı Bireyler Yetiştirmek Projesi” kapsamında Almanya’ya gönderdiği 45..

MUHALEFETİN ÖNEMİ ORTAYA ÇIKTI!!! 

Yeşilyurt Belediyesinde hizmet pasaportu konusunda usulsüzlük yapıldığı iddiaları ile ilgili gündeme taşınan onu da muhalefet partilerin önemi ortaya çıktı.

Malumunuz  Yeşilyurt Belediyesi’nin “Çevreye Duyarlı Bireyler Yetiştirmek Projesi” kapsamında Almanya’ya gönderdiği 45 kişiden 43 kişinin dönmemesi skandalının yankılarını sürdürmeye devam ediyor bu kapsamda İç İşleri Bakanlığı tarafından devam eden soruşturmanın sonucu da merak ediliyor. Ben bu konuyu farklı bir açıdan yaklaşmak istiyorum. Biz bu olayı, Yeşilyurt Belediyesi Nisan ayı Meclis toplantısında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Meclis üyeleri, tarafından konunun gündeme getirilmesi ve sorulan sorular üzerine öğrendik. Eğer, konu CHP Üyeleri tarafından gündeme getirilmeseydi muhtemelen üzerine kapanabilir, olay bu denli ses getirmezdi.

İşte uzun zamandır vurgu yaptığım konu da bu. İktidarın kim olduğu önemli değil önemli olan iktidarın eylemlerini denetleyen, sorgulayan, eleştiren bir muhalefetin ve basının var olması. Bu iki öğe güçlü şekilde demokrasi sahnesinde yer alırsa işte o zaman yaşadığımız ilçe, şehir hatta ülkemiz daha hızlı kalkınır. Aksi taktirde hesap verme endişeyi yaşamayan bir gücün hata yapma ihtimali daima vardır.  MALATYA FLAŞ HABER-ÖZEL

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL