Özel Haber

MORMAŞ ‘ İYİ Kİ VAR’ DEDİRTİYOR!

Battalgazi Belediyesi İştiraklerinden olan Malatya Orman Ürünleri ve Mobilya Tesisleri (MORMAŞ) AŞ. 6 Şubat depremlerinin akabinde üstlendiği sorumluluk ile iyi ki var dedirtti. 

MORMAŞ ‘ İYİ Kİ VAR’ DEDİRTİYOR!

Malatya Büyükşehir olmadan önce Valilik bünyesinde faaliyetlerini sürdüren ancak 2014 yılından itibaren Battalgazi Belediyesi uhdesine geçen ve bu tarihten itibaren adeta küllerinden yeniden doğan kurum şu anda Mobilya üretiminde söz sahibi bir markaya dönüşmüş durumda. Sadece depremden sonra değil öncesinde de başta Malatya olmak üzere onlarca kamu kurum ve kuruluşunun mobilya ihtiyacını en kaliteli ve uygun şekilde karşılayabilen MORMAŞ, 6 Şubat tarihinden itibaren tam manasıyla stratejik bir konuma kavuştu. Deprem sürecinin ardından ihtiyaç duyulan on binlerce konteynerin üretim sürecinde aktif görev yapan MORMAŞ, aynı zamanda depremde hasar gören Eğitim ve Araştırma Hastanesinin bir an evvel hizmete girmesi için de kollarını sıvamış ve kısıtlı ekibiyle gece gündüz mesai yapmış adeta milli seferberlik ruhu içerisinde çalışmıştır. Tüm bunları yaparken Battalgazi Belediyesinin Kırkgöz Sahil Parkı Projesini de sürdüren kurum alkışlanmayı hak ediyor.

Kış mevsiminin başlamak üzere olduğu şu günlerde depremde evini kaybetmiş konteyner talep eden tüm vatandaşlarımızın bu talebi karşılandıysa, dışarı da açık bir tek vatandaş kalmadıysa bunu biraz da MORMAŞ’ın varlığına borçluyuz. MORMAŞ’ın var olması kadar bir diğer önemli husus da zaman içerisinde kurumun iş yapabilme kapasitesinin geldiği nokta. Malatya Valiliğine bağlı iken kendi kabuğuna çekilmiş pek de tanınmayan kurum bugün son derece dinamik, sorun çözücü ve esnek bir yapıya kavuşmuş durumda. Tüm bu verileri üst üte koyduğumuzda MORMAŞ’ın Genel Müdüründen, en alttaki elamanına kadar herkesi bu özverili çalışmalarından dolayı kutlamak gerekiyor. Depremden sonra yapılan iş öyle azımsanacak bir iş değil bilakis şapka çıkartılması gereken bir performans.

REMZİ HAYTA- ÖZEL HABER

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL