Özel Haber

Milli Eğitim Promosyon İçin Temmuz Zammını Bekliyor

Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 2022 Kasım ayında iptal ettiği bankalardan beklenen teklif de bir türlü gelmediği için beklemede kaldığı banka promosyon ihalesi için Temmuz zammını beklemeye başladı. 2022 yılının..

Milli Eğitim Promosyon İçin Temmuz Zammını Bekliyor

Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 2022 Kasım ayında iptal ettiği bankalardan beklenen teklif de bir türlü gelmediği için beklemede kaldığı banka promosyon ihalesi için Temmuz zammını beklemeye başladı.
2022 yılının sonlarına doğru İl Milli Eğitim Müdürü Hatice Özdemir, değişen mali şartlardan dolayı maaş ihalesini alan Yapı Kredi Bankasına promosyon tutarının güncellemesini talep etmiş bu talebe makul bir teklifle karşılık gelmediği için de maaş promosyon anlaşmasını tek taraflı olarak Feshetmişti. Yeni ihale için 2023 Ocak ayını bekleyen İl Milli Eğitim Müdürlüğü bu süreçte de beklenen teklifi bankalardan alamayınca beklemeye geçmiş sonrasında 6 Şubat depremleri meydana gelince konunun üzeri örtülmüştü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından seçimlerden önce ilan edilen Temmuz ayında en düşük memur maaşı 22 bin lira olacak vaadiyle maaşlarda ciddi bir artış yapılacağının ortaya çıkmasıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü güncel maaşlar üzerinden banka promosyon ihalesine çıkarak Eğitimciler için en yüksek bedeli almayı amaçlıyor. Yüzlerce öğretmen de Temmuz ayında yapılması planlanan banka promosyon anlaşmasının sonuçlarını merakla bekliyor.  MALATYA FLAŞ HABER- ÖZEL -REMZİ HAYTA

YORUMLAR (1)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL