Özel Haber

Milletvekilleri Yerel Yöneticilere Köstek Değil Destek Olmalı 

Malatya’nın 6 milletvekili de siyasi parti ayrımı yapmaksızın şehrin menfaatini ön gören konularda yerel yönetimlere köstek değil destek olmalılar. Yerel yönetimler yani belediyeler vatandaşlarla çok daha yakın ilişkiler içerisinde olan,..

Milletvekilleri Yerel Yöneticilere Köstek Değil Destek Olmalı 

Malatya’nın 6 milletvekili de siyasi parti ayrımı yapmaksızın şehrin menfaatini ön gören konularda yerel yönetimlere köstek değil destek olmalılar.

Yerel yönetimler yani belediyeler vatandaşlarla çok daha yakın ilişkiler içerisinde olan, insanların ve şehrin ihtiyaçlarını yakinen analiz edecek konumda bulunan kurumlarımızdır. Belediye Başkanları netice itibariyle 5 yıllığına şehrini yönetsin diye vatandaşlar tarafından seçiliyor. Başarılı olurlarsa yollarına devam ederler aksi taktirde sandıkta seçilemez ve kaybederler.

Belediye Başkanları diyaloğa açık, şeffaf, hesap verilebilir ve ortak akılla hareket ettikleri sürece başka milletvekilleri olmak üzere sivil toplum kuruluşları, yerel basın ve diğer güçlerin de destek olmasında yarar var. Ancak kapalı kapılar ardından zaman zaman gelen bilgilere göre  Malatya Büyükşehir Belediyesi şehirle ilgili önemli bir karar alıyor ancak bir milletvekili çıkıp hayır bu olmaz deyip mani olmaya çalışıyor. Bu böyle olmaz, milletvekilinin işi çıkıp yerel yönetimlerim işlerine engel olmak değildir. Eğer böyle bir misyonu kendinizde görüyorsanız Kernek Meydanının ruhuna Fatiha okunurken ses çıkartacaktınız, yeşil alanlar betonlaşırken ses çıkartacaktınız şimdi değil.

Ayrıca benim bir önerim de olacak belediye başkanı seçilen bir kişi milletvekili olamamalı; milletvekili olan kişi de belediye başkanı olamamalı. Bu durum çok absürt manzaraların yaşanmasına neden oluyor. Belki de milletvekili gelecek dönem belediye başkanı olmak istiyor bu nedenle mevcut başkanın başarısız olması için çeşitli bahanelerle hizmetlerin önüne duvar örmeye çalışıyor? Ya da tam tersi belediye başkanı milletvekili olabilmek belediye kaynaklarını vatandaşlarına değil de parti yararına harcıyor. Bu durumun önüne geçebilmek için en azından bir dönem ara vermeden bu değişimlere fırsat tanınmamalı. Yanlış yapan Partisini sıkıntıya sokan, yolsuzluk ,hukuksuzluk yapan Belediye Başkanlarından da hesap sormalı.işte o zaman Milletin gözünde Kahraman olursunuz.Kendi partinde diye ses çıkarmazsan bunun bedelini hem siz hemde partiniz seçim zamanında öder.o zaman eyvah dersiniz..Bu millet hiç bir şeyi unutmaz bunu özellikle bilmenizi isterim.

Sözün özü ey milletvekilleri yerel yöneticilerimize destek olun, samimi olarak destek veremiyorsanız bari köstek olmayın. REMZİ HAYTA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL