28 Ekim 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 127.651
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 2.209
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 76
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 1.511
Özel Haber

Milletvekili Bülent Tüfenkçi Reklamsız İcraat Yapıyor 

Yıllar sonra Gümrük ve Ticaret Bakanı olarak Kabinede Malatya’yı layıkıyla temsil eden , gerek bakanlık döneminde gerekse de milletvekili olarak şehrimize çok ciddi hizmetlerin gelmesine vesilen olan Bülent Tüfenkçi, reklamsız..

Milletvekili Bülent Tüfenkçi Reklamsız İcraat Yapıyor 

Yıllar sonra Gümrük ve Ticaret Bakanı olarak Kabinede Malatya’yı layıkıyla temsil eden , gerek bakanlık döneminde gerekse de milletvekili olarak şehrimize çok ciddi hizmetlerin gelmesine vesilen olan Bülent Tüfenkçi, reklamsız ve şovdan uzak şekilde çalışmalarını sürdürüyor. 

Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkçi, AK Parti’nin kuruluş aşamasından beri partiye emek vermiş bir isim.  Geride kalan 19 yılda Ak Parti çatısı altında partisinin il yönetiminde yer aldı, 4 yıl il başkanlığı yaptı, halihazırda AK Parti MYKY’da Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor ayrıca son parlamenter sistemin kabinesinde Gümrük ve Ticaret Bakanı olarak da görev aldı. Malatya’nın yıllar sonra bakanlık hasretine son veren Tüfenkçi, bu dönemde çok sayıda yatırımın Malatya’ya akmasına vesile olduğu gibi elinden kaçırılmaya çalışılan stratejik tesislerinde gitmesine mani oldu. Kabinede temsil edilmenin ne kadar önemli olduğunu bizzat yaşayarak bizlere yaşayarak öğretti.  

Şu anda da Milletvekili olarak Malatya’ya yeni yatırımların gelmesi, şehrimizin kalkınması, sorunların çözüme kavuşması adına Meclis çatısı altında çalışıyor. Geri planda onlarca vatandaşın sorununa çözüm üreten, çok sayıda yatırımın gelmesine doğrudan etkin rol oynayan Tüfenkçi, tüm bu hizmetlerini reklamdan uzak, şova dökmeden yaptığı için kamuoyunun gözünde kaçabiliyor. Ancak mühim olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bilmesi ise Erdoğan, Tüfenkçi’nin Malatya için neler yaptığını hem yakından biliyor hem de kendisine çok güveniyor. Öyle olduğu için zaten partisinin en üst karar organında görev verdi ve bakanlık yapmasını istedi.  

Milletvekili Bülent Tüfenkçi, hem Malaya için çalışıyor hem de yanlış gördüğü hususlarda dile getirirsem bana ne olur diye düşünmüyor. İşte son örneği İnönü Üniversitesi Genel Sekreterliği koltuğuna, bir dönem AK Parti saflarında görev yapan ancak beklediği makamı elde edemeyince istifa ederek Cahit Babacan’’nın partisine katılan Prof. R. İbrahim Gezer’in kardeşi Mustafa Gezer’in atanmasına sadece Bülent Tüfenkçi, bu atamanın hatalı olduğunu ifade etti diğer vekillerden tek ses çıkmadı ya da ben duymadım.  

 Bu nedenle Milletvekili Tüfenkçi, Malatya için daha özel bir adama dönüşüyor ve kıymeti artıyor. Vatandaşlarda esasında kim şov peşinde kim hizmet derdinde bunu gayet iyi biliyor, bildiği için de Tüfenkçi ismini ayrı yere koyuyor ve ona göre davranıyor. 

REMZİ HAYTA –ÖZEL HABER

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL