Siyaset

Milletvekili Adayı İşim:” Gençler ve Büyüklerimiz Arasında Köprü Olmak İçin Siyasetteyim”

Memleket Partisi Malatya Milletvekili Adayı İş İnsanı Mehmed Onur İşim, “Deprem afetinin ardından yaşananlar, yaşadıklarım ve gençlere verdiğim değer nedeniyle siyasete atılmaya karar verdim. Bu yüzden gençleri merkezi alan Memleket..

Milletvekili Adayı İşim:” Gençler ve Büyüklerimiz Arasında Köprü Olmak İçin Siyasetteyim”

Memleket Partisi Malatya Milletvekili Adayı İş İnsanı Mehmed Onur İşim, “Deprem afetinin ardından yaşananlar, yaşadıklarım ve gençlere verdiğim değer nedeniyle siyasete atılmaya karar verdim. Bu yüzden gençleri merkezi alan Memleket Partisindeyim ve milletvekili adayıyım” dedi.

Seçimlere günler kala sahada çalışmalarını aralıksız sürdüren Memleket Partisi Malatya Milletvekili Adayı İş İnsanı Mehmed Onur İşim Flaş Haber’e özel açıklamalarda bulundu. Aklında hiç siyaset yokken neden siyasete atıldığını ifade eden Milletvekili Adayı İşim,”17 yaşımda iş hayatına atıldım, 33 yaşındayım işletme mezunu ve güzellik kozmetik sektöründe mesleğimde son derece saygın bir noktaya ulaştım. Ayrıca Sektörünün KOMED  Derneğinde Başkanlık Yapıyor Türkiye’nin neredeyse tüm illerinde şubelerimiz, malzeme tedarik  ettiğimiz iş yerlerimiz var ve onlarca insana iş imkanı sağlıyorum. Sıfırdan başladığım, tırnaklarımla kazıyarak geldiğim bu noktada erken başladığım iş hayatımı uzaktan yönetecek vaziyete getirdiğimden maddi hayallerime genç yaşta ulaştım çok şükür Şimdi benim asıl derdim gençlerimizi umutsuz görmek, karamsar görmek, hayal dahi kurmaktan uzak görmek. Siyasette asıl var oluş nedenimde kendi hikayemden yola çıkarak bu ülkenin en büyük zenginliği olan gençlerimize umut olmak. Bunun için de gençleri merkeze alan, onlarla en iyi bağı kuran Sayın Genel Başkanımız Muharrem İnce’nin Memleket Partisinde saflarında milletvekili adayıyım. Nasip olur da Milletvekili seçilirsem her hafta sadece gençlerle bir araya gelme toplantıları organize edip  dertleşip, tartışıp, fikirler üretip bu yolda ilerleyeceğiz” dedi.

Depremin ilk gününden  itibaren alanda olduğunu vurgulayan Memleket Partisi Malatya Milletvekili Adayı Mehmed Onur İşim,” 6 Şubat tarihinde 11 ilimizi etkileyen çok büyük bir felaketi yaşadık. Depremin ilk gününden  itibaren tamamen gönüllü olarak depremzedelerin yardımına koştum. Malatya’ya ulaşan ilk yardım tırlarının kapılarını açıp dağıtma imkanım oldu. Sadece Malatya değil Kahramanmaraş, Adıyaman ve Hatay dahil tüm deprem bölgelerini dolaştık , gücümüz yettiğince depremzedelere ve yetkililere yardımcı oldum. Hem il dışından gelen gıda, su ve giyim başta olmak üzere yardımları organize ettim hem de şahsi olarak katkı da bulundum. Deprem anını hatırlayın, her yer karla kaplı, hava sıcaklıkları eksinin çok çok altında dondurucu soğuklar var ve sadece yardım geldi tamamla iş bitmiyordu. Bize ulaşan gerçek ihtiyaç sahiplerine kapı kapı dolaşarak yardım malzemelerini ulaştırdık, mahallelerin lider kişilerini bularak onlar aracılığıyla son derece nizami ve insan onuruna yakışır şekilde yardımlar dağıttık. Sadece şehir merkezinde değil ilçe ilçe köy köy dolaştık ve aç açık bir vatandaşımız kalmayana kadar durmadan mücadele ettik. Bu süreçte yaşadıklarım, yaşanan acılar, gördüğüm eksiklikler de beni siyasete iten ikinci neden oldu. Çok şükür şimdi Malatya’da belirli bir düzen kuruldu, önemli oranda mağduriyetler giderildi ancak şimdi de şehrin yeniden ayağa kalması lazım. Bu süreç bir tek kişinin ben yaptım oldu demesiyle olmaz. Herkesin katkı sunacağı, sonunda ortak aklın egemen olduğu bir oluşumla Malatya ancak ayağa kalkabilir aksi halde sonraki süreçlerde benzer afetlerde aynı acıları yaşamaya devam ederiz. Örneğin deprem günü bir hangarımız olsaydı içinde suyu battaniyesi giyeceği yiyeceği olan yerimize  bizi sistemle oraya taşısaydı konfor olacaktı biz bu sistemi getirtmek ve doğal afet sonralarında koordineyi başarılı yapacağız tecrübemiz çok fazla başka örnek Malatya’ya yağmur yağıyor,  Allah’ın rahmeti yani ancak kötü yönetimler yüzünden rahmet eziyete dönüşüyor. Yollar göl oluyor, şehirleri sel götürüyor. Oysa akıllı şehirler inşa edip bu yağmur sularını toplayıp yaz aylarında ağaç sulama için kullanacak sistemler inşa edecek kapasitede bir ülkeyiz. Liyakati merkeze almak bu ülkeye yapacağımız en büyük iyilik olacak” biz gerçekten vekillik yapacağız unutulmuş vekilliği sizlere tekrar yaşatıp tüm Türkiye’de vekilliğimiz örnek olacak  sizlerle içiçe olacağız gözümüz yükseklerde olupta sizleri unutmayacağız şeklinde konuştu.

2016 yılından sonra ekonomi de dengelerin bozulduğunu ve gelinen noktada halkın alım gücünün son derece düşük olduğunu söyleyen Milletvekili Adayı İşim,” Dünyanın gelişmiş ülkelerine baktığımızda katma değeri yüksek ürünler ürettiğini görüyoruz. Türkiye bu alanda atması gereken adımları atmakta çok gecikti. Üstümdeki ceket Türkiye’de üretiliyor, yurt dışına satılıyor, yurt dışında marka ekleniyor geri iç piyasaya giriyor sonuçta 100 liraya fason üretip sattığımız ürünü Türk vatandaşı Bin Liraya alıyor. Memleket Partisi iktidarında bu çark bozulacak, başta türlü zengin bir ülke olamayız. Markalar, dünya çapında marka olmaya ihtiyacımız var bunun için gençlere ihtiyacımız var gençlerin dinlenmeye değer görmeye ihtiyacı var. Bizlerin  bu pırıl pırıl beyinlere sahip çıkmamız, beyin göçünü engellememiz aksine ters beyin göçüne neden olacak politikalara ihtiyacımız var. Memleket Partisi iktidarında hiçbir evladımıza giderlerse gitsinler denilmeyecek zaten bu ortam parti içerisinde olduğu için seçmen kitlemizin büyük kısmını gençler oluşturuyor. Ve Büyüklerimizden de gençler için adım atmaları bizlere bir şans vermelerini istiyoruz Bu güç ülkedeki büyük değişime de imza atacak” şeklinde konuştu.

Son olarak aslen Malatyalı olmamasına rağmen neden Malatya’dan aday olduğunu sizlerin Siirtli kardeşinizim diyen İşim,” İstanbul merkezli Türkiye’nin neredeyse tüm illeriyle bağlantıları olan bir iş insanıyım, isteseydim İstanbul başta olmak üzere farklı illerden de aday adayı olabilirdim ancak deprem anında Malatya’da yaşadıklarım, gördüğüm bu manzara karşısında bu şehirde aday olmalıyım Malatya’ya katkı sunmalı, depremzedelerin gençlerin sesi olmalıyım dedim ve buradan aday adayı başvurumu yaptım. Partimizin Genel Merkezi de beni layık gördü ve şimdi huzurlarınızdayım. Bu vesile ile seçimlere sayılı günler kala başta gençlerimiz olmak üzere değişim isteyen, ülkenin daha iyi yönetilmesini arzu eden, geleceğe umutla bakmak isteyen her bir vatandaşımızın Başkanımız Muharrem İNCE ve Ben oylarınıza talibiz * ifadelerini kullandı. MALATYA FLAŞ HABER-ÖZEL

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL