Malatya

MHP İl Başkanı Samanlı’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

MHP İl Başkanı Mesut Samanlı 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Samanlı Mesajından şunları söyledi : “Türk milletinin en müjdeli, en kutlu ve en gururlu yıldönümü bugün…

MHP İl Başkanı Samanlı’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

MHP İl Başkanı Mesut Samanlı 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Samanlı Mesajından şunları söyledi :

“Türk milletinin en müjdeli, en kutlu ve en gururlu yıldönümü bugün. Milli bayramlarımız arasında en şanlısı, en derin anlamlısı, en birliği içinde taşıyanı 30 Ağustos; acı, keder ve yokluk karşısında yüreğine ateş düşen Türk milletinin gücünün altına atılmış bir imza gibi, mazimizi onurlandırmaktadır. Merhametin, Allah korkusunun, inancın, yek vücut olmanın en güzel ifadesidir. Memleketin her köşesi zapt edilmiş iken sapa sağlam, çelik gibi bir irade ile halkına seslenen, onları onurlu mücadeleye çağıran Mustafa Kemal, kahraman Türk ordusu ile Türk halkının başladığı mücadeleyi büyük bir zaferle taçlandırmıştır. 19 Mayıs 1919’da başlayan bu kutlu mücadele, “ya istiklâl, ya ölüm” mücadelesidir. Bize nasip olan, çok şükür ki istiklâldir…

Mustafa Kemal’in bir millete, bir milletin de Mustafa Kemal’e inandığı; bu inancın yol gösterişi ile ilerleyen Türk milletinin, son kan damlasına değin mücadele ederek, aziz vatanı düşmana dar ettiği ama asla yar etmediği bir zaferdir 30 Ağustos. Sakarya’dan Kocatepe’ye uzanan yolculukta, Mustafa Kemal’in yoksulluk içinde imkansız gibi görünen çağrısına bir an bile tereddüt etmeden riayet eden, yüreğinde saf sevgi ve vatan sevdası taşıyan Türk halkının salt çabası, direnişi, şahlanışı ve bütünleşmesidir.

Mustafa Kemal ve kahraman ordumuzun yanında, dualarıyla savaşa dahil olan isimsiz kahraman annelerin, mermileri çocuğuymuş gibi kucağında taşıyan, düşmana geçit vermeyen Kara Fatma’ların, nice kadınlara örnek olmuş Rahime Hanım’ların, mermilerini düşman sinesine saplarken bir an dahi tereddüt etmeyen Nene Hatun’ların  ve nicelerinin de zaferidir.

30 Ağustos ruhu, o günden bugüne bizimle yaşamaya devam etmektedir. Zaman zaman sesi duyulmaz olan vicdanlar gök kubbemizi karartsa da bu millet; kötü zamanların, tatsız olayların, haksızlık ve zorbalıkların karşısında bu ruh ile ayakta kalmış, ona boyun eğmemiştir.

Zaferlerle dolu bir geçmişin, zaferlere koşmayı umut eden torunları olarak; Atamız’ın, askerlerimizin, fiziksel ve manevi desteklerini eksik etmeyen kadınlarımızın emeğinin, çabasının bedelini ne yaparsak yapalım ödeyemeyeceğimizi biliyoruz. Fakat en azından onlara layık bir toplum olabilmeyi umut ediyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramımızı bir kez daha gururla kutluyoruz.

 

   MHP MALATYA İL BAŞKANI

        MESUT SAMANLI

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL