TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 165.109
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 6.289
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 153
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 6.113
Malatya

MHP Battalgazi İlçe Başkanı İlhan İlhan’ın “ 3 Aralık Dünya Engelliler günü “ Mesajı

MHP Battalgazi İlçe Başkanı İlhan İlhan 3 Aralık Dünya Engelliler günü  Mesajı nedeniyle yaptığı açıklamada şunları söyledi. “3 Aralık Dünya Engelliler Günü, ülkemizdeki 9 milyona yakın engelli vatandaşımızı daha iyi..

MHP Battalgazi İlçe Başkanı İlhan İlhan’ın “ 3 Aralık Dünya Engelliler günü “ Mesajı

MHP Battalgazi İlçe Başkanı İlhan İlhan 3 Aralık Dünya Engelliler günü  Mesajı nedeniyle yaptığı açıklamada şunları söyledi.

“3 Aralık Dünya Engelliler Günü, ülkemizdeki 9 milyona yakın engelli vatandaşımızı daha iyi anlamak ve onların içinde bulundukları sosyal, psikolojik ve ekonomik durumu doğru tespit etmek ve kavramak için iyi bir fırsattır.

Engelli yaşamın ne demek olduğunu, engelli kardeşlerimize uzatacağımız duygudaşlık eli marifetiyle derinlerimizde hissetmemiz mümkün olacaktır.

İster doğuştan isterse de sonradan olsun, fiziksel veya zihinsel bir engelin yol açtığı mahrumiyetleri ve sorunları en aza indirmek her şeyden önce insani sorumluluğumuzun doğal bir sonucudur.

Engelli kardeşlerimizin herhangi bir eksiklik ve zayıflık hissine kapılmalarına müsaade etmeden, onları tümüyle kucaklayıp milletimizin saygın ve eşit bir ferdi olduklarını sürekli hatırlarda tutmak gerekmektedir.

Sahip olunan engel değişik neden ve olaylara bağlı olarak ortaya çıkabilecekken, bu haldeki kardeşlerimizin hayatlarını sürdürebilmeleri, ihtiyaçlarını başkalarına muhtaç olmadan karşılayabilmeleri oluşacak sosyal duyarlılık seviyesine yakından bağlıdır.

İnsan olmaktan kaynaklanan vazgeçilmez haklara ulaşılması hususunda, engelli vatandaşlarımızın karşılaştıkları zorluklar toplumsal kesimlerin temas, irtibat ve işbirliğiyle bertaraf edilecek ve bu çerçevede insanımızı tümüyle sararak çağın açmazlarına karşı koruyacaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi her şart altında engelli kardeşlerimizin sözcülüğünü yapmaya ve onların problemlerini çözmek için her desteği vermeye devam edecektir.

İnsanlığımızda, maneviyatımızda, millet ve vatan sevgimizde, doğruya ve Hakk’a bağlılığımızda herhangi bir engel olmadıktan sonra, diğer tüm pürüzleri, müşkülleri Allah’ın izniyle etkisiz hale getireceğimize canı gönülden inanıyorum.

Bu duygularla tüm engelli kardeşlerimin “3 Aralık Dünya Engelliler Günü”nü kutluyor, hepsine, Allah’tan huzur, mutluluk ve esenlik dolu yıllar diliyorum”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL