TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 228.192
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 13.029
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 232
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 35.167
Ekonomi

Mehmet Çınar, Esenlik’i Kıskanıyor Mu?

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın artık iyiden iyiye hepimizin göz bebeği ve gurur kaynağı Esenlik’i kıskandığını ve onu rakip olarak gördüğünü inanmaya başladım. Dile kolay Esenlik, 30 yıldır Malatya’nın hafızasına..

Mehmet Çınar, Esenlik’i Kıskanıyor Mu?

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın artık iyiden iyiye hepimizin göz bebeği ve gurur kaynağı Esenlik’i kıskandığını ve onu rakip olarak gördüğünü inanmaya başladım.

Dile kolay Esenlik, 30 yıldır Malatya’nın hafızasına yer edinmiş Büyükşehir Belediyesine bağlı bir şirket. Varlığıyla Malatya’da gıda fiyatlarını dengeleyen, en zor zamanda karı değil vatandaşını düşünerek her türlü fedakarlığını göze alan, yaptığı inşaatlarla örnek gösterilen, bölgesel dönüşümleri başlatan, beton fabrikası ile Büyükşehir Belediyesinin alt yapı hizmetlerinde elini rahatlatan, Kimya Fabrikası ile önemli stratejik hamleye imza atan, kazancını dönüp yine Malatya’ya harcayan Esenlik, kurulduğu günden beri yeniden yetmişe herkesin sahiplendiği ortak değerimiz.   Çok sayıda örnek var ama pandeminin başında market rafları boşalırken, vatandaşlar en temel gıda maddelerine ulaşamama paniği yaşarken, zincir marketler fiyatlarını şişirdikçe şişirirken Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Esenlik’in gıda deposunu basın mensuplarına açarak merak etmeyin herkese yetecek kadar temel gıda maddemiz var deyip bir de salgından önceki fiyatlardan da daha düşük fiyatlara bu ürünlerin satışını yaparak ne denli önemli olduğunu ispatlamış oldu.

Şimdi dönüp Yeşilyurt Belediyesine bakıyorum Mehmet Çınar döneminde, bakkal gibi görünen “Yeşil Gıda Marketleri” açmaya başladılar; soruyorum Esenlik varken bir başka belediye neden market açma ihtiyacı duyar; sizin açacağınız market 30 yıllık piyasa tecrübesi olan Esenlik’ten daha üstün ne gibi bir hizmet sunabilir?

Öte yandan yine Yeşilyurt Belediyesi kendi bünyesinde kurduğu İnşaat Şirketiyle, konut yapmaya devam ediyor hatta son olarak Topsöğüt’te yapımı devam eden evlere “Yeşil Topsöğüt” konutları adını verdiler ki Esenlik’te 1994 yılında olsa gerek Yeşiltepe’de inşa ettiği evlere “Yeşilevler” adını vermişti ismi bile buradan esinlendiler herhalde…

Tüm bunlara bakınca Mehmet Çınar, kendi Esenlik’ini kurmaya çalıştığını düşünüyorum ama bir yandan 30 yıllık bir birikim ve Malatya’nın gönlünde yer edinmiş bir büyük marka; öte yandan Esenlik’in muadili olmaya çalışan bir yapı…Kimse aslı varken muadile bakmaz.. Esenlik’in muadili olmaya çalışan bir yapı var karşımızda ama unutulmasın kimse aslı varken muadile bakmaz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL