Özel Haber

MASKİ’den Örnek Uygulama

Aylar sonra evlerine dönmeye başlayan Malatyalı depremzedeleri yüksek doğalgaz ve elektrik faturaları çarparken MASKİ’nin ilk faturalardan bedel almaması taktir topladı. 6 Şubat depremlerinin ardından okulların da kapanması ile birlikte Malatyalı..

MASKİ’den Örnek Uygulama

Aylar sonra evlerine dönmeye başlayan Malatyalı depremzedeleri yüksek doğalgaz ve elektrik faturaları çarparken MASKİ’nin ilk faturalardan bedel almaması taktir topladı.
6 Şubat depremlerinin ardından okulların da kapanması ile birlikte Malatyalı depremzedeler evlerine dönmeye başlarken 5 aylık tutarı binlerce lirayı bulan elektrik ve doğalgaz faturaları karşısında büyük bir şok yaşamışlardı. Her ne kadar vatandaş ilk faturalar bedelsiz olsun dese de sesini duyan olmamış Kurban Bayramı arifesinde yüksek tutarlı faturaları ödemek zorunda kalmışlardı. Depremin ilk anından beri vatandaşın yanında yer alan Malatya Büyükşehir Belediyesi ise ilk su faturasını bedelsiz olarak sunması vatandaşları memnun etti. MASKİ tarafından okunan ilk faturaların ardından abonelere borç çıkarılmasını uygulamasının elektrik ve doğalgazda da olması gerektiğini ifade eden Malatyalı depremzedeler, bırakın ücretsiz olmasını kanunen ücretsiz olan 24 Nisan ile 31 Mayıs arasında ki doğalgaz tüketimine bile ücret ödemek zorunda kaldık diyerek tepkilerini dile getirdiler. MALATYA FLAŞ HABER

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL