Özel Haber

MASKİ Gelecek 50 Yılın Alt Yapısını İnşa Ediyor

6 Şubat depremlerinde ve sonrasında halen devam eden yıkım sürecinde alt yapısı ağır hasar alan Malatya’da, MASKİ Genel Müdürlüğü  gelecek 50 yıl da bu şehre hizmet edecek alt yapı çalışmalarına..

MASKİ Gelecek 50 Yılın Alt Yapısını İnşa Ediyor

6 Şubat depremlerinde ve sonrasında halen devam eden yıkım sürecinde alt yapısı ağır hasar alan Malatya’da, MASKİ Genel Müdürlüğü  gelecek 50 yıl da bu şehre hizmet edecek alt yapı çalışmalarına başladı.

Asrın deprem afetinin ardından kırmızı alarma geçen MASKİ, depremin ilk anından itibaren belirli bir süre çamurlu da olsa evlere su ulaştırmak için olağanüstü gayretle çalıştı. MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, depremin ilk şokunun atlatılmasının ardından ekibinin tamamı ile birlikte aylarca durmadan yorulmadan sahada var oldular. Çok şükür bugün evlerimizde yeniden içilebilir seviyede su akarken Malatya ‘nın doğal su kaynaklarında da herhangi bir kaybolma olmadı. Evlere temiz su ulaştırmayı başardıktan sonra deprem anında ve sonrasında büyük oranda zarar gören alt yapı için kolları sıvayan MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, ana ishale hatlarında ki borular başta olmak üzere su depolarını ve diğer bağlantıları depreme dayanıklı şekilde yeniden inşa ederek gelecek 50 yılda Malatya’ya hizmet edecek yeni bir alt yapı çalışmalarının başlangıcını yaptı. Şehri depreme dirençli hale getireceksek buna önce alt yapıdan başlamak gerektiğini ifade eden MASKİ Genel Müdürü Mert, bu süreçte yaşanabilecek su kesintileri veya  başka sorunlar hakkında da vatandaşlara anında bilgilendirme  mesajları atarak herhangi bir mağduriyetin oluşmasına izin vermiyorlar.

Bir taraftan alt yapı çalışmalarına başlayan MASKİ diğer taraftan olası bir başka doğal afete karşı alternatif su kaynak çalışmalarını da kararlılıkla sürdürüyor. MASKİ’nin günü kurtarma değil geleceğe yatırım yapma anlayışı  ise vatandaş nezdin de alkış topluyor. REMZİ HAYTA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL