Özel Haber

Malatya’nın Sağlık Yönetim Kadrosunda Büyük Değişim mi Yaşanacak?

Türkiye geneli iki yıllık görevlendirme süreleri sona eren sağlık yöneticileri ile Sağlık Bakanlığı il il yeniden sözleşme yenilemeye başlarken Malatya’da süreç sonunda çok ciddi bir değişimin olabileceği konuşuluyor. Sağlık Bakanlığı..

Malatya’nın Sağlık Yönetim Kadrosunda Büyük Değişim mi Yaşanacak?

Türkiye geneli iki yıllık görevlendirme süreleri sona eren sağlık yöneticileri ile Sağlık Bakanlığı il il yeniden sözleşme yenilemeye başlarken Malatya’da süreç sonunda çok ciddi bir değişimin olabileceği konuşuluyor.

Sağlık Bakanlığı yönetim yapılanmasında artık Sağlık İl ve İlçe Müdürleri, tüm kamu Hastaneleri Başhekimi ve diğer idarecilerini iki yıllık sözleşme karşılığında bu görevlere görevlendiriliyorlar. Sürecin sonunda başarılı buldukları ile yeniden sözleşme yenilerken başarısız isimler eski görevlerine geri dönüyor. Bu yılda Türkiye geneli iki yıllık süreç sona erdi, pandemi nedeniyle yönetim kadrolarında bir boşluk oluşmaması adına bir yıl bu sürecin öteleneceği söylense de Bakanlık herhangi bir ertelemeye gitmedi ve şimdiden çok sayıda ilin sağlık yöneticileri ile ya yeni sözleşme imzaladı ya da görev değişimime gitmeye karar verdi.

Malatya özelinde aslında sağlık yöneticilerimiz pandemi döneminde görevlerini layıkıyla yerine getirdiler ve Malatya’da salgın hep kontrollü bir şekilde seyretti ancak Turgut Özal Üniversitesi bünyesinde tıp fakültesi kurulmasına onay çıkması bir anda sürecin değişmesine neden oldu.

Kısa süre içerisinde açıklanması beklenen Malatya’nın sağlık yöneticileri listesinde çok büyük değişimlerin olabileceği başta İl Sağlık Müdürlüğü olmak üzere özellikle Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Başhekim değil ama hastane müdür ve müdür yardımcıları düzeyinde değişikliklere gidilebileceği kulislerde yüksek sesle dillendiriliyor.

MALATYA FLAŞ HABER – ÖZEL HABER

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL