TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 221.052
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.294
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 51
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.093
Güncel

Malatya’nın Başkanı Gürkan, Kızılay’a kan bağışında bulundu

Ali Aladağ…:Malatya Olay…: Malatya’nın Başkanı Selahattin Gürkan, Büyükşehir meclis üyesi Umut Yalçın ile Kızılay’a kan bağışında bulunup vatandaşları da vermeye davet etti. Malatya’nın Başkanı Selahattin Gürkan, Kızılay Malatya Kan Bağış..

Malatya’nın Başkanı Gürkan, Kızılay’a kan bağışında bulundu

Ali Aladağ…:Malatya Olay…:
Malatya’nın Başkanı Selahattin Gürkan, Büyükşehir meclis üyesi Umut Yalçın ile Kızılay’a kan bağışında bulunup vatandaşları da vermeye davet etti.
Malatya’nın Başkanı Selahattin Gürkan, Kızılay Malatya Kan Bağış Merkezi’ni ziyaret ederek, Kızılay Başkanı Ramazan Soylu ile bir süre sohbet etti. Kan bağışında da bulunan Malatya’nın Başkanı Gürkan, Kızılay Kan Merkezi’nin çalışmaları hakkında da bilgiler aldı.
Kızılay Malatya Şube Başkanı Ramazan Soylu “Türk Kızılay’ı olarak başkanımız Selahattin Gürkan beyin bugüne kadar her anlamda desteğini görmüş bir kurumuz. Bugün de bizi ziyaret etmesi, toplumu bilinçlendirmek adına kendisinin burada kan bağışında bulunmasından ötürü şükranlarımız sunuyorum. Toplum önderlerimizin bu şekilde yapmış olduğu bağışlar ve Kızılay’a vermiş oldukları bu destekler bizim için geri dönüşüm anlamında çok değerli.
Zira kendilerini gören insanlarımız bu kuruma nasıl katkı sağlanabileceğini görüyorlar. Kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Verdiği kan yerini bulacak başkanımız da Allah katında da sevabına nail olacağını düşünüyorum” dedi.
Malatya’nın Başkanı Selahattin Gürkan Meclis Üyesi Umut Yalçın ile kan bağışı yapmaya geldiğini belirtip şu açıklamalar da bulundu:
“Kan ihtiyacımız olduğun da Millet olarak sıkıştığımızda ilk başvuracağımız kurum Kızılay teşkilatıdır.
Kızılay sadece can, mal, deprem, sel gibi felaketlerin yanında aynı zamanda kan ihtiyacını duyan vatandaşlarımızın da yardımcısı oluyor. Bu sebeple bu kurumu güçlü tutmamız gerekiyor. Kan vermek kişinin sağlığı açısından da önemlidir. Hem sağlıklı bir yaşam için, hem de verdiğiniz kanın bir başkasının da hayata tutunacağını düşünerek zaman zaman kan vermek gerekir. Biz de gerek Kızılay mensuplarımız olsun, gerek Ramazan beyle yaptığımız görüşmelerde hem Kızılay’ın ihtiyaçlar hiyerarşisi içerisinde ihtiyaç duyduğu gereksinimlerine karşı çalışmalarımız var, fert olarak bizler de kan bağışında bulunarak ihtiyaç duyan vatandaşlara yardımcı olmaktan dolayı kendimizi bahtiyar hissediyoruz. Bunun bir teşvik olması lazım. Yani hepimizin Kızılay’a yardımcı olmamız lazım. Kan vereceğiz ki yaralanan, trafik kazası geçiren veya başka türlü hallerde kan kaybına maruz kalan vatandaşlarımıza kan vererek yardımcı olalım.”
Malatya’nın Başkanı Gürkan Ben Kızılay’ımızın diğer çalışmalarını olduğu gibi kan çalışmalarını da yakinen takip ediyorum. Tebrik ediyorum. Kızılay kurumumuz iyi ki var. Toplumumuzun en sıkıntı anında en zor zamanlarımızda hep yanımızda görmüşüz. O yüzden Kızılay’ımızın her zaman yanında olmak gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.
Başkan Gürkan, kan bağışı sonrası Kızılay Malatya Kan Bağış Merkezi çalışanları ile sohbet edip günün anısına fotoğraf da çektirdi.
BAŞKAN SOYLU’DAN MALATYA’NIN BAŞKANI GÜRKAN VE MECLİS ÜYELERİNE TEŞEKKÜR…
Kızılay Başkanı Ramazan Soylu bugün, Büyükşehir Meclisinde Malatya’nın Başkanı Gürkan ve Meclis üyelerine teşekkür etti.
Başkan Soylu” Kızılay’ımızın kampanyasına Başkanımız Gürkan ve Meclis üyeleri huzur oturum haklarını Filistin’li kardeşlerimizi ulaştırmak üzere Kızılay’a bağışlamalarından dolayı teşekkür ediyorum “dedi.
Başkan Soylu Meclis’te Battalgazi belediye başkanı Ramazan Soylu ile de ayak üstü sohbet etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL