01 Ekim 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 112.098
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 1.391
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 65
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 1.245
Özel Haber

Malatyalıların Gururu İki İsim Kaymakam Olarak Atandı

Son mülki amirler kararnamesi ile Eskişehir Günyüzü ve Çankırı Kurşunlu ilçelerine kaymakam olarak atanmayı başaran Malatyalı iki isim hepimizin gurur kaynağı oldu. Eskişehir Günyüzü İlçesine Kaymakam olarak atanan Burak Akeller,..

Malatyalıların Gururu İki İsim Kaymakam Olarak Atandı

Son mülki amirler kararnamesi ile Eskişehir Günyüzü ve Çankırı Kurşunlu ilçelerine kaymakam olarak atanmayı başaran Malatyalı iki isim hepimizin gurur kaynağı oldu.

Eskişehir Günyüzü İlçesine Kaymakam olarak atanan Burak Akeller, görev yaptığı yerlerde adından başarıyla söz ettiren ve geride kalıcı izler bırakarak ayrılan bir isim olmasının yanı sıra Malatya’nın sevilen ailelerinden birinin de ferdi konumunda.

KAYMAKAM BURAK AKELLER KİMDİR?

22 Kasım 1988 tarihinde Malatya’da doğdu. İlk öğrenimini Fırat İlköğretim Okulu’nda, lise eğitimini Malatya Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden 2014 yılında mezun oldu. 2016 yılında Hatay Valiliği bünyesinde İl Planlama Uzman Yardımcılığı görevine başladı. 2018 yılında Kaymakam Adaylığı Sınavını kazanarak Hatay Valiliği Kaymakam Adayı olarak atandı. Malatya-Yeşilyurt ve Düzce-Gümüşova ilçelerinde Kaymakam Refikliği, Kırşehir-Çiçekdağı ve Manisa-Gölmarmara ilçelerinde Kaymakam Vekilliği, Çanakkale’de Mülkiye Teftiş Stajı görevlerini tamamladı. Yurtdışı stajı kapsamında yabancı dil bilgilerini artırmak ve mesleki konularda incelemelerde bulunup uygulamaları yerinde görmek amacıyla İngiltere Londra Üniversitesi ’de eğitimini tamamladı. Evli olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.

 

Bir diğer Malatyalı hemşerimiz İlyas Öztürk ise, Çankırı İli Kurşunlu İlçesi Kaymakamlığı görevine atandı. Mülki amirler arasında Malatyalı isimlerin artması kentte de büyük memnuniyete yol açtı.

KAYMAKAM İLYAS ÖZTÜRK KİMDİR?

Aslen Malatyalı olup 1990 yılında Şanlıurfa’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Gaziantep’de tamamladı. 2012 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun oldu. 2015 yılında Gelir İdaresi Başkanlığında Gelir Uzman Yardımcısı, 2016-2018 yılları arasında Sosyal Güvenlik Kurumunda Denetmen Yardımcısı olarak görev yaptı.

2017 yılında yapılan kaymakam adaylığı sınavını kazanarak mülki idare amirliği mesleğine Gaziantep kaymakam adayı olarak intisap etti.Elazığ’ın Keban, Adana’nın Feke ve Aladağ ilçelerinde Kaymakam Vekili olarak görev yaptı.Manisa ilinde Mülkiye Teftiş Stajını tamamladı. İngiltere Sheffield Üniversitesinde yabancı dil eğitimi aldı. Evli ve iki çocuk babası olup İngilizce bilmektedir.

Her iki Kaymakamlarımıza görev yaptığı ilçelerde başarılı hizmetler yapacağına yürekten inanıyorum ve çalışmalarında üstün başarılar diliyoruz. FLAŞ HABER AİLESİ

MALATYA FLAŞ HABER-ÖZEL

YORUMLAR (1)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL