Özel Haber

Malatya’da Vaka Sayısı 40’ın  Altına Düşmüyor

Covid-19 salgınıyla mücadele sürecinde yeni normalleşme döneminde Malatya’da vaka sayısının 40’ın altına düşmemesi endişe yaratıyor. Türkiye’de hastalığın pik yaptığı yani en üst seviyeye ulaştığı dönemde dahi  Malatya’da vaka sayısı bugünden çok..

Malatya’da Vaka Sayısı 40’ın  Altına Düşmüyor

Covid-19 salgınıyla mücadele sürecinde yeni normalleşme döneminde Malatya’da vaka sayısının 40’ın altına düşmemesi endişe yaratıyor.

Türkiye’de hastalığın pik yaptığı yani en üst seviyeye ulaştığı dönemde dahi  Malatya’da vaka sayısı bugünden çok daha azken, insanların kontrollü sosyal yaşam, el hilyeni ve maske takma kurallarına riayet etmemeleri vaka sayılarının azalmasını engelliyor.

Malatya Valiliği bu anlamda kentte kontrolleri artırsa da tüm şehri aynı anda kontrol edebilmesi mümkün değil. Bu nedenle kendi ve sevdiklerimizin sağlığı adına salgınla mücadele döneminde Bilim Kurulunun tavsiye ettiği kurallara azami ölçüde uymak zorundayız. Bunu başaramadığımız taktirde sonbahar aylarının daha sıkıntılı geçmesi içten bile değil. Geçtiğimiz günlerde Malatya Valisi Aydın Baruş düğüne katılan 19 kişi de Covid-19 tespit edildiğini açıkladı. Şu süreçte toplu halde yapılan tüm etkinliklerden uzak durmak, zaruri ihtiyaçlar dışında kalabalıklara girmemek, sıcak havaya aldanmamak gerekiyor.

Bu hastalık gerçekten bizlere de değerli mesajlar veriyor. Hem birimiz hepimiz için diyerek tek tek üzerimize düşeni yapmalıyız hem de ayrı kalarak yalnızlaşarak hem kendi hem de  toplum sağlığımızı korumalıyız. Bunları yapmak zor gelebilir ama sevdiklerimizin ölümüne sebebiyet vermekten daha ağır olamaz…

REMZİ HAYTA-ÖZEL HABER

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL