Köşe Yazısı

Malatya’da Siyaset Arenası Kızışıyor

14 Mayıs’da yapılması beklenen Genel ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri için geriye sayım başlarken Siyasi Partilerde  hareketli günler yaşanmaya başladı. Bazı isimler Aday adaylıklarını açıklayıp Saha çalışmasına erkenden başlarken, Milletvekili aday adayı..

Malatya’da Siyaset Arenası Kızışıyor

14 Mayıs’da yapılması beklenen Genel ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri için geriye sayım başlarken Siyasi Partilerde  hareketli günler yaşanmaya başladı. Bazı isimler Aday adaylıklarını açıklayıp Saha çalışmasına erkenden başlarken, Milletvekili aday adayı olacak bazı isimler ise Gerek Ankara ayağı gerekse Malatya’da  nabız yoklamaları sürdürüyor. Bazı aday adayı olacağı belirtilen isimler ise kendi sosyal medya hesabından aday adaylığı ile ilgili destek toplayarak kamuoyu oluşturma çabası içinde.

Sıra ile Partileri değerlendirirken, Ak Parti’de tüm gözler ve kulaklar Mevcut Milletvekillerinin yeniden aday olup olmayacağı  haberi beklentisi içinde.Ak Parti tabanı ise Mevcut Milletvekillerden her hangi biri listeye girmesi halinde büyük tepki göstereceklerini Cumhurbaşkanlığı seçiminde Tayyip Erdoğan’a gözü kapalı oylarını verecekleri ama Milletvekili seçimlerinde tercihlerini başka yöne kaydıracakları belirtmesi Ak Parti’de  sıkıntılı günlerin yaşanacağı şimdiden görülüyor.

Ak Partiye Milletvekilli Aday adaylığı için ismi kesinleşenler, Ak Parti İl Başkan Yardımcılarından İsmail Hakkı Pekel, Av.Ramazan Acar, İş adamı Kahraman Kavuk, iş adamı Rıdvan Budak,  Ekonomist ve Mali Müşavir deneyimli siyasetçi Selcuk Gökçe, Eski Milletvekili Talat Zengin, Ekonomi Bakanlığında Başkan Enver Akgül ,İl Kadın Kolları Başkanı Özlem Pelitoğlu, iş kadını Ela Erkoç, isimler kesin  aday adayı olacaklarını açıklarken Rektör Ahmet Kızılay, Prof.Dr.Ramazan Özdemir, Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan’ın isimleri kulislerde konuşuluyor.

CHP

Cumhuriyet  Halk Partisinde ise Her zaman olduğu gibi gözler Mevcut milletvekili CHP Genel Başkan Yardımcısı  Veli Ağbaba’ya çevrilmiş durumda. İl Başkanlığından istifa ederek Milletvekili aday adayı olan Enver Kiraz ise var gücü ile şimdiden çalışmalara başlarken Enver Kiraz’a ziyaretçi akınının yoğun olması dikkat çekiyor..Şuana kadar CHP Milletvekili aday adaylığı için ismi kesinleşen bir aday adayı bulunmuyor.

MHP

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ise seçimlere oldukça iddialı hazırlanan Partiler arasında. Milletvekilliği aday adayı olmak için görevinden İstifa eden Mesut Samanlı’nın dışında şuana kadar aday adaylığı açıklayan isim olmazken, MHP camiası seçim takviminin açıklanmasının ardından yoğun bir aday adaylık müracaatı olacağı bekleniyor. İl Başkanı Gökhan Gök Saha çalışmasına hızlı başladı öncelikle eski MHP kadrolarında görev almış abileri Ahde Vefa ziyaretlerini gerçekleştirmesi büyük takdir alıyor.

İYİ PARTİ

Şuan en hareketli partilerin başında İYİ parti geliyor. Parti binasında oldukça yoğunluk yaşanırken, milletvekilliği aday adaylığı için deneyimli siyasetçi, deneyimli siyasetçi Av.Muhammed Afşin Arıkan, Yine Yıllarca siyasetin içinde olan  Gökhan Şahin,Eğitimci-Yazar Asuman Sarıtaç, Nejat Fırat, Eski Milletvekili Süleyman Sarıbaş,Nurettin Öndeş, gibi isimler çalışmalarını sürdürüyorlar. Bazı ismi geçenler ise Ankara ve Malatya’da kulis çalışmalarını sürdürüyor.

GELECEK PARTİSİ-YENİDEN REFAH PARTİSİ-BBP PARTİSİ

Gelecek Partisinde Mevcut il başkanı iş adamı ve Ak Parti’da yıllarca siyaset yapmış Ahmet Ercan Uçkan’ın Milletvekili aday adayı olacağı yine Yeniden Refah partisinde Malatya’da en iyi Muhalefetlik görevini yapan il başkanı Bilal Yıldırım, BBP’de ise İl Başkanı Abdurahman Karaman, Genel Merkez Disiplin Kurulu üyesi Ercan Altunkaya’nın milletvekili aday adayı olacağı belirtiliyor.

REMZİ HAYTA

 

 

 

YORUMLAR (1)

  1. Mehmet ASLANTAŞ diyorki:

    Desteklediğimiz iş yapacağını gerçekten malatyaya hizmet edecek ve bizleri mecliste en iyi şekilde temsil edecek kişinin RAMAZAN ÖZCAN olduğunu düşünüyorum.Gerek halk gerek muhtarlarımız özellikle

%d blogcu bunu beğendi:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL