Özel Haber

Malatya’da Sağlam Boş Ev Kalmamalı

6 Şubat depremlerinin ardından büyük yıkım yaşayan Malatya’da halen binlerce aile konteyner ve çadır kentlerde yaşamlarına devam etme zorunda kalırken keyfi olarak sağlam evini boş bırakan ev sahiplerine imkan tanınmamalı..

Malatya’da Sağlam Boş Ev Kalmamalı

6 Şubat depremlerinin ardından büyük yıkım yaşayan Malatya’da halen binlerce aile konteyner ve çadır kentlerde yaşamlarına devam etme zorunda kalırken keyfi olarak sağlam evini boş bırakan ev sahiplerine imkan tanınmamalı .
6 Şubat depremlerinin ardından yaklaşık 100 bin bina ya yıkıldı ya da ağır hasar gördü. Depremlerinin ardından devlet TOKİ aracılığıyla hızla kalıcı konut inşaatlarına başladı kış gelmeden bir kısmı da teslim edilecek ancak yıkım çok büyük olduğu için şu anda çadır ya da konteynır da kalan tüm hanelere kalıcı konutları kış mevsimi gelmeden teslim etmek mümkün değil. Böylesi bir ortamda vatandaşlar da milli bir şuurla hareket etmeli sağlam evlerini makul fiyatlara kiraya vermeli. Maalesef talep fazlalığını fırsata çevirip fahiş kira talep eden ev sahipleri var bunun yanı sıra boşta sağlam evi olmasına rağmen ne satan ne de kiraya veren sayıları az da olsa bir grup var. Şu anda sağlam tek bir ev bile çok önemli. Mümkün olduğunca kış gelmeden çok sayıda aileyi sağlam yapılara taşımak gerekiyor. Bu konuda devletinde deprem bölgesi için özel tedbirler alması bir tek sağlam boş eve izin vermemesi gerekiyor. MALATYA FLAŞ HABER- ÖZEL

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL