TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 261.198
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 22.161
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 60
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.463
Malatya

Malatya’da Resmi Bayramlaşma töreninde Vali Baruş; Halkı aşı olmaya davet etti

Malatya’da Valiliğin-Büyükşehir belediyesinin resmi bayramlaşma töreni Hürriyet Parkında Belsos tesislerinden düzenlendi. Pandemi gölgesin de maske ve mesafe kurallarına uyularak Kurban Bayramının ilk günü saat 17.00’de düzenlenen Resmi Bayramlaşma törenine yoğun..

Malatya’da Resmi Bayramlaşma töreninde Vali Baruş; Halkı aşı olmaya davet etti

Malatya’da Valiliğin-Büyükşehir belediyesinin resmi bayramlaşma töreni Hürriyet Parkında Belsos tesislerinden düzenlendi.

Pandemi gölgesin de maske ve mesafe kurallarına uyularak Kurban Bayramının ilk günü saat 17.00’de düzenlenen Resmi Bayramlaşma törenine yoğun katılım oldu.

Korona Virüs nedeniyle son yıllarda resmi bayramlaşma törenleri yapılmıyordu.

Uzun bir aradan sonra açık havada yapılan törende bayramın tadı yaşandı.

Resmi Bayramlaşma törenine Vali Aydın Baruş, Milletvekili Ahmet Çakır, 2.Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Selami Arslan, 2. Ordu Hareket Kurmay Yarbaşkanı Tuğgeneral Zafer Uğur, Battalgazi belediye başkan vekili Zafer Kırçuval, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ahmet Kızılay, Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektör Vekili Prof.Dr. Murat Aladağ, Demiryol-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Öndeş, Demiryol-İş Sendikası Malatya Başkanı Hikmet Kazgan, ESOB Başkanı Şevket Keskin, EKKK Başkanı Ali Evren,Malatya İl  Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Jandarma Alay Komutanı  Kıdemli Albay Necmi İnce ,Cem Vakfı Başkanı Eşref Doğan, TCDD 5. İşletme Müdürü Aliseydi Felek, Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, CHP İl Başkanı Enver Kiraz, AK Parti il başkan Yardımcısı Ekrem Dağ, Şehit Polis Aileleri Dernek Başkanı Sıddık Selçuk,Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan, Kültür Müdürü Çetin Şişman, Malatya Büyükşehir belediyesi Genel Sekreteri Cemal Nogay, gazeteciler STK Temsilcileri daire müdür ve amirleri ile vatandaşlar katıldı.Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın Kıbras’da olması nedeniyle Resmi bayramlaşma törenine katılamadı.

VALİ BARUŞ’TAN AŞI UYARISI…:

Resmi Bayramlaşma törenin de konuşan Vali Aydın Baruş uzun bir aradan sonra ilk kez bayramlaşma töreni yapıldığını belirtip vatandaşları aşı olmaya davet etti.

Vali Aydın Baruş, Korona Virüse son dönem yakalananların aşılamayanlar olduğuna işaret edip ”Halkımızı aşı olmaya davet ediyoruz. Özellikle de gençlerimiz de aşı olsunlar. Aşı olalım riskte uzak kalalım.” dedi.

Vali Aydın Baruş, Korona Virüs nedeniyle halkın katılımı ile bayramlaşma törenlerini yapamadıklarını aktarıp “Bu illetin üstesin de millet olarak geleceğiz. Yeter ki aşılarımızı olalım maske mesafe kuralına uyalım” tembihin de bulundu.HABER VE RESİMLER: REMZİ HAYTA-ALİ ALADAĞ

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL