Özel Haber

Malatya’da Günlük Vaka Sayısı Ne Kadar ?

Pandemir döneminde Büyükşehirler içinde başarılı çalışmalar ve halkın göstermiş olduğu sağduyu ve tedbirlerle büyükşehir illeri arasında ilk beşte bulunan ve Sağlık Bakanlığı tarafından tebrik edilen Malatya gün günlerde artan vaka..

Malatya’da Günlük Vaka Sayısı Ne Kadar ?

Pandemir döneminde Büyükşehirler içinde başarılı çalışmalar ve halkın göstermiş olduğu sağduyu ve tedbirlerle büyükşehir illeri arasında ilk beşte bulunan ve Sağlık Bakanlığı tarafından tebrik edilen Malatya gün günlerde artan vaka sayısı ile endişeye sevk ediyor.

Malatya Valisi Aydın Baruş , Sağlık İl Müdürü Prof.Dr .Recep Bentli ve Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan yaptıkları açıklamalarla vatandaşların daha dikkatli daha tedbirli olmalarını istemelerine karşı son günlerde Malatya’da artan Koronavirüs vaka sayısında artış devam ediyor. vatandaşların mesafe-maske ve Temizlik konusunda daha dikkatli olmaları konusunda uyarılarına rağmen  Malatya’mızda günlük vaka sayı önceki 40 dün ise 30 civarında seyrediyor,..

Yetkililer özellikle Düğün, Taziye yerlerinde daha dikkatlı olmaları tokalaşma ve öpüşme olaylarının olmamasını istemesine rağmen halen bu geleneğin sürmesi vaka sayısının artmasına neden olduğu belirtiliyor.

Vali Aydın Baruş, Flaş Haber’e yaptığı çağrıda vatandaşların sosyal mesafe-maske ve temizlik konusunda daha dikkatli olmaları isteyerek ilimizdeki vaka sayısının azalması ve son bulması için herkesin üzerine düşen görevi hassasiyetle yapmalı  diye belirtti.

ÖZEL HABER

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL