26 Ekim 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 132.913
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 2.198
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 75
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 1.618
Özel Haber

Malatya’da Günlük COVİD-19 Vakası Stabil Seyrediyor

Yeni normale geçmeden önce ilimizde neredeyse sıfıra inen ancak il dışından gelen vatandaşlar nedeniyle bir anda günlük vaka sayısı 800 lere kadar yükselen ilimizde vaka artışları alınan tedbirlerle bir miktar..

Malatya’da Günlük COVİD-19 Vakası Stabil Seyrediyor

Yeni normale geçmeden önce ilimizde neredeyse sıfıra inen ancak il dışından gelen vatandaşlar nedeniyle bir anda günlük vaka sayısı 800 lere kadar yükselen ilimizde vaka artışları alınan tedbirlerle bir miktar azalarak 400 ile  300 lü rakamlara indi ancak uzun zamandır bu düzeyde stabil seyrediyor.

Bir anda adeta patlama yapan günlük vaka sayıları alınan tedbirler ve sıkı denetimlerle bir nebze azalsa da henüz istenilen düzeye inmiş değil. Yaklaşan kış mevsimi öncesinde vatandaşlar pandemi kurallarını ihlal eden iş yerleri ve vatandaşların daha sıkı denetlenmesini istiyorlar.

Flaş Haber’e konuşan bazı vatandaşlar,”Çay ocaklarının önünde vatandaşlar maskesiz ve sosyal mesafe kuralını ihlal edecek şekilde oturuyorlar. İnsanlar cadde ve sokaklarda sigara içiyorum, telefonla konuşuyorum gibi bahanelerle maskelerini çenelerinin altına indiriyorlar. Bu tür aksaklıklar karşısında denetimlerin artırılmasını bekliyoruz” dediler.

Aylardır Covid-19 salgınıyla mücadele eden ve  bu süreçte oldukça yıpranan, izin dahi almadan çalışan sağlık çalışanların, Emniyet güçlerinin emekleri başta olmak üzere aylardır salgınla mücadele eden tüm kesimlerin emeklerinin boşa gitmemesi adına her birimiz kendimizden başlayarak kurallara uymaya özen gösterelim aksi taktirde hiç istemediğimiz yaptırımlar bizleri bekliyor olacak.

Öte yandan yetkili makamlarında özellikle çay ocağı, Pazar yerleri, toplu taşıma araçları başta olmak üzere sosyal mesafe ve maske takılması ihmal edilen noktaları daha sıkı denetlemesini bekliyoruz.

REMZİ HAYTA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL