24 Eylül 2020 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 113.317
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 1.721
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 74
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 1.241
Malatya

Malatya’da Büyük Bir Deprem Bekleniyor mu?

Deprem tahmin uzmanı Oğuz Tarcan bugün Malatya’da 5.7 büyüklüğündeki depremin ardından daha büyük bir deprem olabilir mi sorusunu yanıtladı. Sosyal medya Facebook sayfası üzerinden paylaşan Tarcan, “Sakın şimdi Malatya’da 7.4..

Malatya’da Büyük Bir Deprem Bekleniyor mu?

Deprem tahmin uzmanı Oğuz Tarcan bugün Malatya’da 5.7 büyüklüğündeki depremin ardından daha büyük bir deprem olabilir mi sorusunu yanıtladı.

Sosyal medya Facebook sayfası üzerinden paylaşan Tarcan, “Sakın şimdi Malatya’da 7.4 olurmu diye korkuya kapılmayın. Sadece 7.4 üretebilecek fay hattı denildi ama 7.4 olabilir denilmedi. O yüzden korkuya kapılmaya gerek yok arkadaşlar. Bölge için yine analiz yapacağım sizden ricam özellikle Malatya için diyorum üstüne basa basa sakın korkmayın daha büyük deprem olurmu diye” dedi.

Ayrıca akşam saatlerinde meydana gelen 4.8 büyüklüğündeki depremin ardından yeni bir açıklamada bulunan Tarcan, “Malatya’da 5.1 büyüklüğünde artçı meydana geldi. Bir takipçimizin sorusunda akşam saatlerinde belirtmiştim 4.5 ile 5 arası bekliyorum diye o yüzden beklediğim kuvvette geldi panik yapmayalım lâkin hasarlı bina varsa ya da güvenmediğiniz bina varsa bu gece evlerinize tedbir amaçlı girmeyin. 4.5 civarı bir kaç daha artçı gelecektir.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL