Özel Haber

Malatya’da Aşılama Hızı Arttı Risk Haritası Güncellendi  

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Malatya’da 18 yaş üstü ilk doz aşısını yaptıran vatandaş oranının  %65’i geçtiğini belirterek risk haritasının turuncudan sarıya döndüğünü belirtti.  ..

Malatya’da Aşılama Hızı Arttı Risk Haritası Güncellendi  

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Malatya’da 18 yaş üstü ilk doz aşısını yaptıran vatandaş oranının  %65’i geçtiğini belirterek risk haritasının turuncudan sarıya döndüğünü belirtti.  

Malatya’da Sağlık İl Müdürlüğü önderliğinde aşı kampanyası meyvelerini vermeye başladı.  Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca,” Malatya’da 18 yaş ve üstü nüfusun en az bir doz aşı olma oranının yüzde 65’in üstüne çıktı. Bu nedenle risk Haritasında bu ilimizin rengi turuncu yerine sarı” oldu dedi.  

İllerin düşük riskli kategoriye erişebilmesi için nüfusunun en az %75’inin ilk doz aşısını yaptırması gerekiyor. Türkiye’de şu ana kadar 22 il mavi kategoride yerini almayı başarırken, Malatya’nın da Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde başlatılan aşı kampanasında da beklenen hedeflere ulaşılması durumunda okullar açılmadan düşük riskli  iller arasında yerini alacağı tahmin ediliyor.  ÖZEL HABER-MALATYA FLAŞ HABER

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL