Sağlık

Malatya Vaka Sayısı Düşmez Çünkü…..

Özellikle Kurban bayramından sonra başlayan Pandemi vaka sayısı Eylül ayı ile tavan yaparken, bu ayda oto kontrol sağlanmışken , okulların açılması ile birlikte özellikle öğrenci velililerin duyarsızlığı nedeniyle yeniden pandemi..

Malatya Vaka Sayısı Düşmez Çünkü…..

Özellikle Kurban bayramından sonra başlayan Pandemi vaka sayısı Eylül ayı ile tavan yaparken, bu ayda oto kontrol sağlanmışken , okulların açılması ile birlikte özellikle öğrenci velililerin duyarsızlığı nedeniyle yeniden pandemi vaka sayısı yükselişe geçti.

Son edindiğimiz bilgiler de Malatya’da günlük vaka sayısı oldukça yüksek olduğunu biliyoruz.

Malatya Valiliği Hıfzıssıhha kurulu kararını gerçekten uygulamış olsa idi bu pandemi vaka sayısının bu kadar yükseklere çıkmayacağı herkes tarafından biliniyor. Çay ocaklarının önünde Şehir merkezinin ara sokaklarında özellikle mesai bitiminden sonra Malatya’da hayat normale dönüyor. Kurallara uyanların sayısı giderek azalıyor.

Ben Sadece iki kurum için üzülüyorum. Biri Sağlık Çalışanları, hayatlarını riske atarak ailelerinden kopuk bir çalışma hayatı yaşayarak çalışıyorlar, diğeri ise gece gündüz denetim yaparak hayatlarını riske atan  Malatya Emniyet Teşkilatı…

Şimdi Sayın Valimize sormak istiyorum, Özellikle Eylül ayından itibaren artan vaka sayısı yüzünden  kurallara uymayan çay ocaklarına, lokantalara, kafelere karşı neden etkili önlemler alınmıyor. Kurallara uymayan Bu iş yerlerine kapama cezası verilmiş olsa caydırıcılık özelliği bulunacak özellikle sokaklarda gezen mavi bereli giysili denetim memurlarını ve zabıta kuvvetlerini neden sıkı çalıştırılmıyor.. Gerçi zabıta ile esnaf kanka oldukları için bazı şeyleri görmemezlikten gelmesi asıl sorun burda.

Sayın Valim Sağlık hepimiz için geçerli. Çok sevdiğimiz insanları bu illet hastalık yüzünden birer birer kaybediyoruz.Alınan kararların yerine ulaşması için özellikle zabıta kuvvetlerine gereken ciddi uyarıyı yapmanızı istiyoruz. Biz Türk Milleti olarak iyi niyeti suiistimal eden milletiyiz. Lütfen alınan kararların uygulanması için Polisimize sahip çıksanız, Zabıta ve mavi breli görevlilerin görevlerini ciddi anlamda yapmaları için gereken sıkı uyarı yapılmış olsa ben inanıyorum ki vaka sayısında oldukça düşüş yaşanacak. Malatya İnönü caddesi, fuzuli, kışla caddesi ile mevcut değil, Bakırcılar çarşısı Halep caddesi Akpınar bu semtlerde kurallara uymayanların fazla olduğunu herkes tarafından bilinmekte. Sağlık çalışanlarımızın ve Emniyet güçlerimizin emeklerinin sağlıklı olması için Malatya’da ciddi anlamda seferberlik başlatmanın zamanı geldi de geçiyor da.,Haydi Sayın Valim elinizi masaya vurmanın zamanı geldi.Bir an önce ilimizde vaka sayısının azalması için STK ile Emniyetimiz ile Zabıtamız ile Kimler olduğunu bilmediğim Mavi bereli görevlilerle bu vaka sayısının üzerinden gelelim kışı biraz olsun rahat geçirelim.Kurallara uyan duyarlı vatandaşlarımıza en azından saygıları olsun. Saygılar..

NOT:Bu arada geçe gündüz canlarını riske atan Başta Sağlık çalışanlarımıza ve Emniyet Güçlerimize teşekkür ediyorum. Emekleri hiçbir zaman unutulmayacaktır. Saygılar. .REMZİ HAYTA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL