TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 228.192
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 13.029
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 232
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 35.167
Güncel

Malatya Tabip Odasından Şiddet olayını Büyük  Tepki

Malatya Tabipler Odasından Malatya Turgut Özal Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesinde meydana gelen şiddet olayına sert tepki gösterdi. Malatya Tabipler Odasından Yapılan yazılı açıklamada tepkileri şu sözlerle getirdi 29 Nisan 2021..

Malatya Tabip Odasından Şiddet olayını Büyük  Tepki

Malatya Tabipler Odasından Malatya Turgut Özal Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesinde meydana gelen şiddet olayına sert tepki gösterdi.

Malatya Tabipler Odasından Yapılan yazılı açıklamada tepkileri şu sözlerle getirdi

29 Nisan 2021 tarihinde Malatya Turgut Özal Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesinde Sağlık camiamızı derinden üzen, hiçbir şekilde kabul edilemez ve makul bir izahı olmayan vahim bir şiddet olayı yaşanmıştır. On gün boyunca yoğun bakımda her türlü tıbbi tedavi ve bakımları eksiksiz yapılan bir hastanın yakınları güvenlik görevlilerini aşıp yoğun bakım servisine girerek o an hastalarına 45 dakikalık bir zamandan beri resusitasyon yapan görevli Doç. Dr. Özgür Katrancıoğlu’na ve görevli sağlık çalışanlarına tanımlamanın en hafifiyle gayri insani bir şekilde müdahalede bulunmuşlardır.

Yaşanılan bu pandemi sürecinde büyük bir özveriyle yakınlarının bile yaklaşmadığı veya yaklaşamadığı covid hastalarıyla gece gündüz yeri geldiğinde özel hayatını, hatta kendi ailelerini bile ihmal ederek  ilgilenen, uğraşan hekim ve sağlık çalışanların bu tür sağlıkta şiddet olaylarıyla karşılaşmaları maalesef  çalışma şevk ve motivasyonlarını  kırmaktadır.

Malatya Tabip Odası olarak sağlık camiamıza yapılan bu elim şiddet olayını en ağır şekilde kınadığımızı ve yasal çerçevede yakın takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygılarımızla bildiririz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL