TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 306.563
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 59.187
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 273
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 52.104
Asayiş

Malatya Polis’i Dolandırıcı Çetesini Yakaladı.

Malatya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik Dolandırıcılık Büro Amirliğine bağlı ekipleri bir şahsı  Kendilerini polis-savcı  olarak tanıtan kimliğini kuyumcu soygununda kullanıldığını ifade ederek bir şahsı 350.000 tl dolandıran..

Malatya Polis’i Dolandırıcı Çetesini Yakaladı.

Malatya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik Dolandırıcılık Büro Amirliğine bağlı ekipleri bir şahsı  Kendilerini polis-savcı  olarak tanıtan kimliğini kuyumcu soygununda kullanıldığını ifade ederek bir şahsı 350.000 tl dolandıran çete üyelerini  18 ayrı kamerada 85 saatlik görüntü sonucu tespit edip şahısları şanlıurfa ilinde yakaladı.^Yakalanan iki Şahıs mahkemece tutuklandı

Dolandırıcı ve diğer asayiş olayları ile ilgili olarak yakalanan şahıslar ve işledikleri suçlar şöyle:

“25.03.2021 günü Elazığ ilinde ikamet etmekte olan müştekiyi arayarak kendisini polis-savcı olarak tanıtan şahıslar tarafından “kimliğinin kuyumcu soygununda kullanıldığının” söylenerek baskı oluşturmak suretiyle toplamda 350.000 TL değerindeki altın ve paraları Turgut Özal Tıp Fakültesi otoparkında müştekinin elinden alınarak gerçekleşen Nitelikli Dolandırıcılık olayı ile ilgili Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik Dolandırıcılık Büro Amirliğine bağlı ekipler ve İstihbarat Şube Müdürlüğü görevlileri ile koordineli olarak 18 ayrı güvenlik kamerasından 85 saatlik görüntü incelenmiş bu kapsamlı çalışma sonucu;

Müştekinin elindeki 350.000 TL değerindeki altın ve parayı Turgut Özal Tıp Merkezi önünden alan şüphelinin H. E. olduğu, şüpheliyi ilimize getiren kiralık aracı kullanan A. D. ve 350.000 TL parayı teslim ettikleri olayın organizatörü ve diğer şüphelileri temin eden şahsın ise A. D. isimli şahıs olduğu tespit edilmiş şüphelilerden A. D. ve A. D. Şanlıurfa ilinde düzenlenen operasyonla yakalanarak ilimize intikal ettirilmiş ve tutuklanmıştır.

Müşteki şahsın çalınan Bisikletinin ikinci el alışveriş sitesinde satıldığının tespit edilmesi üzerine şüpheli şahıs ile alıcı gibi irtibata geçilmiş olayın faili meçhul şüphelileri olan S.S.Ç şahıslar yakalanmış ayrıca suça konu çalıntı bisiklet ele geçirilmiş, olup şüpheli S.S.Ç şahıslar ilgili birime suça konu çalıntı bisiklet ise Müştekiye teslim edilmiştir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL