Özel Haber

Malatya Neden Tam Aydınlatılmıyor?

6 Şubat deprem afetinin ardından Malatya’da evi sağlam olan apartman sakinleri yavaş yavaş evlerine taşınmaya başladılar ancak akşamları cadde  ve sokakların yeteri kadar aydınlatılmaması insanları tedirgin ediyor. Bu gece saat..

Malatya Neden Tam Aydınlatılmıyor?

6 Şubat deprem afetinin ardından Malatya’da evi sağlam olan apartman sakinleri yavaş yavaş evlerine taşınmaya başladılar ancak akşamları cadde  ve sokakların yeteri kadar aydınlatılmaması insanları tedirgin ediyor.

Bu gece saat 22.00’dan sonra depremden önce nüfusun yoğun olarak yaşadığı Fahri Kayahan, Tecde, Güngör, Paşaköşkü, Hasan Bey, Sıtmapınarı ve şehir merkezi dolaştım. Eskiye nazaran birkaç tane de olsa evlerin lambası yapması gelecek adına umut veriyor ancak cadde ve sokaklar yer yer tamamen karanlığa teslim durumda. Daha önce ışıl ışıl olan Tecde Ana caddesinde bile bir taraf sokak lambası hiç yanmıyor. Hasan Bey civarı zifiri karanlık, Güngör Caddesi ha keza sokak lambaları yanmıyor. Malatya ayağa kalkacaksa önce cadde sokakları normale dönecek terk edilmiş edasında ki bir şehre insanları geri döndürmek çok daha zor olacaktır. Bu konuda yetkililerin ivedi olarak gerekeni yapması Malatya’nın cadde ve sokak aydınlatmalarını 6 Şubat tarihinden önceye taşıması gerekmektedir. MALATYA FLAŞ HABER -ÖZEL

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL