Asayiş

 Malatya Emniyeti Denetimleri Sıklaştırdı

Malatya İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri arama ve denetimleri sıklaştırdı. Vatandaşın huzur ve güvenini korumak ve suç işlemeden önlemek adına yapılan arama ve denetimklerde ruhsatsız tabanca ve uyuşturucu ele geçerken çok..

 Malatya Emniyeti Denetimleri Sıklaştırdı

Malatya İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri arama ve denetimleri sıklaştırdı. Vatandaşın huzur ve güvenini korumak ve suç işlemeden önlemek adına yapılan arama ve denetimklerde ruhsatsız tabanca ve uyuşturucu ele geçerken çok sayıda iş yeri eğlence mekanları denetlendi arama ve kontroller yapıldı.

İşte yapılan açıklama : Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerimizce 06.11.2020 günü yapılan çalışmalarda;11.2020 günü Salköprü Mahallesinde meydana gelen “Araç Kurşunlama” olayı ile ilgili olayın firari diğer şüphelisi İ. B. gözaltına alınmış 06.11.2020 günü mahkemece tutuklanmıştır. (Olay günü 1 şüpheli yakalanıp mahkemece tutuklanmıştı)

10.2020 günü K. Hüseyin Bey Mahallesinde meydana gelen Faili Meçhul Gasp (yağma) olayı ile ilgili olarak 22 ayrı kamerada toplam 33 saat görüntü incelemesi yapılmış ve şüpheli tespit edilerek yakalanmış 06.11.2020 günü mahkemece tutuklanmıştır.

Başharık Mahallesinde bir şahsın üzerinden 4 parça halinde toplam 9.40 gr Kubar Esrar ele geçirilmiştir.

Dabakhane Mahallesinde bir şahsın üzerinde 2.92 gr Kannabinoid madde ele geçirilmiştir.

Mücelli caddesi üzerinde 1 şahısın üzerinden ruhsatsız kurusıkı tabanca ele geçirilmiştir.

Halep caddesi üzerinde bir şahsın üzerinden kuru sıkı tabanca ele geçirilmiştir.

11.2020 günü 22.00 sıralarında Cezmi Kartay Caddesi üzerinde bulunan içkili yerler ve işyerleri kontrol edilmiş, bir içkili işyerinin kapama saatine uymadığı, iş yeri içerisinde sigara içildiği, açıktan alkol sunumu yapıldığı ve sosyal mesafe kurallarına uyulmadığı tespit edilerek gerekli tutanak tanzim edilmiştir.

Kernek Mahallesinde bir ikamette fuhuş yaptığı tespit edilen bir bayan ve bir erkek şahsa idari işlem yapılmıştır.

719 şahsın GBT sorgusu yapılmış, 667 araç incelenmiştir.

Trafik kurallarına aykırı hareket eden 35 sürücüye işlem tesis edilmiştir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL