Asayiş

Malatya Emniyeti COVİD-19 Tedbirlerine Uymayanları Uyarıyor

Malatya Emniyet Müdürlüğü İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderdiği genelde doğrultusunda denetimleri aralıksız olarak sürdürüyor. İş yerlerine ve Caddelerde vatandaşları uyaran Polis’in bu davranışı takdir toplarken, vatandaşlar bu denetimlerin..

Malatya Emniyeti COVİD-19 Tedbirlerine Uymayanları Uyarıyor

Malatya Emniyet Müdürlüğü İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderdiği genelde doğrultusunda denetimleri aralıksız olarak sürdürüyor.

İş yerlerine ve Caddelerde vatandaşları uyaran Polis’in bu davranışı takdir toplarken, vatandaşlar bu denetimlerin aralıksız olarak sürmesini istiyor.

105 farklı noktada 51 ekip 153 personelin katılımı ile gerçekleşen denetimlerde maske takmayan  fiziki kurallara uymayan vatandaşlara uyarıda bulunurken, iş yerinde de sıkı denetimlerini gerçekleştiriyor.

Sürdürülen “kontrollü sosyal hayat” döneminde Coronavirüs Bilim Kurulu tarafından belirlenerek yayımlanan rehberlerde yer alan kurallara ve alınması gereken önlemlere ilişkin sorumlulukların yerine getirilip getirilmediğini kontrol etmek için her meslek odasında bir görevli ile birlikte iş yerlerinde denetimlerini sürdürüyor.

Tedbirler ve denetimlerle ilgili olarak yapılan açıklama şöyle :

“İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen “Covid- 19 Tedbirleri Kapsamındaki genelge gereğince 81 ilimizde 22-07-2020 tarihinde yapılan denetimler Malatya İlimizde (105 farklı noktada 51 Ekip 153 Personelin katılımıyla gerçekleştirilmektedir.

Sürdürülen “kontrollü sosyal hayat” döneminde Coronavirüs Bilim Kurulu tarafından belirlenerek yayımlanan rehberlerde yer alan kurallara ve alınması gereken önlemlere ilişkin sorumlulukların yerine getirilip getirilmediğinin düzenli olarak denetlenmesi amacıyla Malatya Valiliğimiz yönetim ve koordinasyonunda şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları başta olmak üzere vatandaşların toplu olarak bulunduğu halka açık park, bahçe, meydan, cadde, sokak ve benzeri yerlerde maske, fiziki mesafe ve bu alanlar için belirlenmiş diğer kuralların denetimi yapılmakta;

Ayrıca taksiler, pazar yerleri, camiler, lokanta, restoran, kafe, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, çay bahçesi, dernek lokalleri, düğün ve nikah yapılan yerler, internet kafe/salon ve elektronik oyun yerleri, berber/kuaför/güzellik merkezi, alışveriş merkezleri, park/piknik alanları gibi yerler, yüzme havuzu, hamam, sauna ve spor merkezleri ile sinema, tiyatro ve diğer kültürel aktivite yerlerinde denetimler gerçekleştirilmiştir.

Denetim ekiplerinde Emniyet Birimlerimizin yanında her bir iş kolu ya da mekanın uzmanlık bilgisi göz önünde bulundurularak ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile meslek odalarının temsilcileri görev almıştır.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL