Özel Haber

Malatya Basını Salgın Sürecinde Görev Üstlenmeli

Covid-19 salgınıyla mücadele ettiğimiz şu dönemde yerel basının salgınla mücadele kapsamında aksayan yanları sütunlarına taşımak suretiyle yetkilileri uyarıcı, vatandaşları haberdar edici yayımlar yapmasını bekliyorum. Basının yani medya organlarının evrensel var..

Malatya Basını Salgın Sürecinde Görev Üstlenmeli

Covid-19 salgınıyla mücadele ettiğimiz şu dönemde yerel basının salgınla mücadele kapsamında aksayan yanları sütunlarına taşımak suretiyle yetkilileri uyarıcı, vatandaşları haberdar edici yayımlar yapmasını bekliyorum.

Basının yani medya organlarının evrensel var oluş gayesi toplumsal çıkarları savunmaktır. Yani gazeteci toplum için, halk için haber yapar, onun haklarını korumaya özen gösterir, halkın yanında yer alır. Demokrasinin olduğu toplumların çimentosudur. 2020 yılı kabus gibi geçiyor, sonbahar mevsimi ile birlikte Kuzey Yarım Kürede Covid-19 pozitif vakaları tırmanışa geçmiş durumda. İlimizde de pek parlak bir durum yok. Bu manzara karşısında Malatya basınının pandemi ile alakalı sadece İl Hıfzıssıhha kararlarını yayınlamaktan öte sorumluluk üstlenmeli. Bari şu dönemde bülten ve ajans gazeteciliğinden sıyrılıp en azından günde bir tane pandemiyle mücadele sürecine katkı sağlayacak haberlere yer vermeli.

Flaş Haber olarak düzenli aralıklarla aksayan hususları tespit edip yayınlamaya çalışıyoruz ancak tek başımıza her noktaya yetemeyiz.  Değerli meslektaşlarımdan rica ediyorum, gün içerisinde çarşıda pazarda, toplu taşıma da yani insanın olduğu herhangi bir yerde aksayan hususları tespit edip bunları habere çevirirsek yetkilileri doğru yönlendirmiş oluruz ayrıca halkımızda da bir farkındalık oluşturabiliriz. Covid-19 salgınının  şakası yok her gün çok sayıda sevdiğimizi, komşumuzu, akrabamızı toprağa defnediyoruz. O halde bu günde de toplum için gazetecilik yapmayacaksak ne zaman yapacağız?  REMZİ HAYTA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL