1100
Özel Haber

Kuaförlerde Fahiş Fiyat Uyguluyormuş!!!

Yüksek enflasyonu bahane göstererek fahiş fiyatlarla vatandaşları mağdur eden meğer sadece zincir marketler değil kadın kuaförleri de varmış. Hayatımızın merkezinde elbette gıda, gıda fiyatları, akaryakıt, faturalar yer aldığı için bu..

Kuaförlerde Fahiş Fiyat Uyguluyormuş!!!

Yüksek enflasyonu bahane göstererek fahiş fiyatlarla vatandaşları mağdur eden meğer sadece zincir marketler değil kadın kuaförleri de varmış.

Hayatımızın merkezinde elbette gıda, gıda fiyatları, akaryakıt, faturalar yer aldığı için bu alanlardaki gelişmeleri yakından takip ediyoruz ayrıca bu başlıklar toplumun her kesimini etkiliyor fakat ilgi alanımızın dışında kalan sektörlerde de fırsatçılık kol geziyormuş.  Geçtiğimiz gün bir kadın arkadaşım, saçlarını boyatmak ve parlatmak için bir kadın kuaförüne gittiğini ve bu işlemler için fiyat sorduğunu söyledi. Kendisinden saç boyama bedeli olarak tamı tamına 1.200 Türk Lirası yazıyla Bin İki Yüz Türk Lirası istenmiş. Klasik bir saç boyama için bu fiyatı duyunca tabi arkadaş haklı olarak isyan edip dükkandan çıkmış. İşini layıkıyla yapan esnafa sözüm yok ancak dükkan kirasını, faturasını, işçi ücretlerini öne sürerek vatandaşları tavuk gibi yolmanıza da birileri dur diyebilmeli. Nihayetinde berber gibi kuaför gibi işletmelere  insanlar keyiften değil ihtiyaçtan gidiyor çoğu zaman ve bu rakamlar resmen soygun tarifesi. Zincir marketleri denetleyen zabıta arkadaşlar biraz da diğer esnaflara uğrasalar iyi ederler zira bu fiyat Odanın belirlemiş olduğu rakam olamaz. Kafalarına göre bir fiyat belirleyip kimden ne koparırsak o kardır denilmesine müsaade edilmemeli. MALATYA FLAŞ HABER-ÖZEL

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi:

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL