TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 221.052
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.294
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 51
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.093
Güncel

Kızılay 2021 kurban vekalet fiyatlarını belirledi

Kızılay Malatşa Şube Başkanı Ramazan Soylu, Kurban bayramı nedeniyle Kurban vekalet ücretlerini açıkladı. Başkan Soylu yaptığı yazılı açıklamada Kızılay Malatya Şubesi olarak Kurban vekalet ücretleri ile ilgili şöyle konuştu. “Kurban Bereketini..

Kızılay 2021 kurban vekalet fiyatlarını belirledi

Kızılay Malatşa Şube Başkanı Ramazan Soylu, Kurban bayramı nedeniyle Kurban vekalet ücretlerini açıkladı. Başkan Soylu yaptığı yazılı açıklamada Kızılay Malatya Şubesi olarak Kurban vekalet ücretleri ile ilgili şöyle konuştu.

Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun” Türkiye sloganıyla kampanya başlatan Kızılay, Türkiye dâhil 21 ülkede toplam 150 bini aşkın hisselik kurban kesmeyi hedeflediğini duyurdu. Yapılan açıklamada, “Kızılay, 2021 yılı için vekalet bedelini ise yurt içi ve yurt dışı bin 50 lira olarak belirledi. Yurt dışından vekalet vermek isteyenler ise 125 dolar veya 105 Euro bedel karşılığında bir hisselik vekaletini Kızılay’a verebilecek” denildi.

“MİLYONLAR KURBAN BEREKETİNDEN FAYDALANACAK”

Önceki yıllarda da kurban yardımlarının planlamasını zor durumda olan vatandaşları gözeterek yaptığını açıklayan Kızılay Malatya Şube Başkanı Ramazan Soylu “-, yurt içinin yanı sıra yurt dışında da 20 ülkede hayırseverlerin kurban vekâletleriyle sofraları bereketlendirmeyi amaçlıyor. Kızılay’a verilecek kurban vekaletlerinin milyonlara ulaşılması hedefleniyoruz.

“VEKÂLETLE KURBAN KESİMİNDE KIZILAY MODELİ ÖRNEK OLUYOR”

Yapılan açıklamada Malatya Kızılay Şube Başkanı Ramazan Soylu daha sonra  şu ifadeleri  kullandı  “Kızılay’ın Kurbanda Kızılay Modeli sayesinde vekalet veren vatandaşlar için veterinerler tarafından seçilen kurbanlıklar, din görevlileri, veterinerler ve noterlerin bulunduğu ortamda dini kurallara uygun bir şekilde son derece hijyenik ortamlarda kesilecek. Kesilen kurbanlar yurt içinde Et ve Süt Kurumu kombinalarında kavurma veya kıyma konservesi haline getirilecek ve yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Yurt dışında ise kurbanlar anlık olarak pay edilerek dağıtılacak. Tüm bu süreçler kameralar tarafından kaydedilecek ve vekalet sahiplerine bilgi verilecek.”

  KURBAN VEKALETİ KIZILAYA NASIL VERİLİR?

Hayırseverler vekâletlerini, bankalarda bulunan Türk Kızılay bağış hesaplarından, internet bankacılığından, tüm PTT İşlem Merkezlerinin 2868 nolu Türk Kızılay Posta Çeki hesabından, www.kizilay.org.trden, 168 Türk Kızılay ücretsiz danışma ve bağış hattından, mobil uygulamadan ve İlimiz MALATYA Kızılay Şubede ve İl genelinde açmış olduğumuz Kurban bağış stantlarımızda  verebilecekler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL