Malatya

Keskin: Cumhurbaşkanımızın Fransa mallarını boykot çağrısını destekliyoruz

TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Fransa mallarını boykot çağrısını destekliyoruz.” dedi. Keskin yaptığı yazılı açıklama..

Keskin: Cumhurbaşkanımızın Fransa mallarını boykot çağrısını destekliyoruz

TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Fransa mallarını boykot çağrısını destekliyoruz.” dedi.

Keskin yaptığı yazılı açıklama da şunları kaydetti:  “Dini değerlerimize ve mukaddesatımıza yönelik Fransa’da yaşanan çirkin ve alçak saldırılar karşısında sessiz kalamayız. Afrika’da yağmaladığı zenginlikler, köleleştirdiği veya öldürdüğü milyonlarca insan ve yaptığı soykırımlarla bilinen Fransa’nın bugün İslam’ı değerlere saldırıda bulunması sessiz kalamayız. Fransa hiç zaman insanı değerlere saygılı olmamıştır. Sömürdüğü ülkelerde Fransızcayı resmi dil yaptırmıştır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Fransa mallarını boykot çağrısını Malatya esnaf camiası olarak destekliyoruz. Esnaflarımızdan raflardan olan Fransız menşeli ürünleri indirip bayilerine iade etmelerini ve hiç bir Fransız ürününü satmamaya davet ediyorum. Satın alınacak her Fransız ürününün üzerinde sömürülen Afrikalı insanların gözyaşı ve kanı vardır.  Satın alınacak her Fransız ürünün üzerinde dinimize yönelik çirkin saldırıların izi vardır. Yine Suudi Arabistan’ın Türk ürünlerine yönelik başlattığı boykot nedeniyle esnaflarımızda Suudi Arabistan ürünlerini almamalı. Bundan sonra Umreye gidecek olanlar Suudi Arabistan’dan hediyelik eşya almasın, hurma getirmesin, Malatya Kaysısı ikram etsin.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL