Özel Haber

Kazancıoğlu’nun Büyük Yardımı ile “Malatya’da Sağlıkçılar İçin Bir Vagonun Dönüşümü”

Devlet Demir Yolları Genel Müdür Yardımcısı Şinasi Kazancıoğlu’nun büyük katkıları ile Makina Kimya ve Devlet Demiryolları’nın Arçelik’e kiraladığı 100 adet sac vagon, Malatya’da sağlık çalışanları ve aileleri için yuvaya dönüştürülmek..

Kazancıoğlu’nun Büyük Yardımı ile “Malatya’da Sağlıkçılar İçin Bir Vagonun Dönüşümü”

Devlet Demir Yolları Genel Müdür Yardımcısı Şinasi Kazancıoğlu’nun büyük katkıları ile Makina Kimya ve Devlet Demiryolları’nın Arçelik’e kiraladığı 100 adet sac vagon, Malatya’da sağlık çalışanları ve aileleri için yuvaya dönüştürülmek üzere Arçelik departmanlarının işbirliği ile hızlı bir şekilde projelendirildi.
Devlet Demir Yolları Genel Müdür Yardımcısı Şinasi Kazancıoğlu’nun talimatı ile Vagonlar Ankara’dan yola çıktı. Bir adet vagon, İstanbul / Çayırova Merkezi’mize, tüm detaylarının çalışılması ve oluşabilecek sorunların yerinde tespit edilerek uygulamada önüne geçilebilmesi için getirildi.
Vagon üzerinde gece / gündüz; hem dış yapı kabuğunun yalıtım ve kaplama detayları çalışıldı; hem de iç mekan ince işleri paralelde devam etti.
Vagon paslanmaz sac levha ile kaplandı, gerekli ısı yalıtım malzemeleri ile desteklendi; çatıda da yine aynı şekilde ısı yalıtım malzemesi ile beraber, su geçirmezlik sağlaması için membran kaplama yapıldı.
Sac Vagonların içleri ev konforu oluşturmak için revize edildi. Mevcut zemin, düzleştirme ve kaplama işlemleri ile düzeltildi. Beraberinde iç mekan duvarları da boyanarak, elektrik ve mekanik tesisatları ile entegre edildi.
Oldukça kısa bir süre içerisinde, yoğun bir çalışma sonucu vagon, yaşanılabilir bir EV’e dönüştürüldü.
İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi çalışanları ve aileleri için tasarlanan Vagon Ev ile ilgili Rektör Prof.Dr. Ahmet Kızılay, “Devlet Demir Yolları Genel Müdür Yardımcısı Sayın Şinasi Kazancıoğlu’nun essiz büyük katkıları ile Demiryolları ve Koç Grubu’nun katkıları ile böylesine zor bir dönemden geçerken bu muhteşem proje ile sağlık çalışanlarımıza hem de ailelerine bir ev ortamı yaratarak yaraları sarmaya çalıştılar. Sağlık çalışanlarına büyük emekleri olan Başta Devlet Demiryolları Genel Müdür Yardımcısı Sayın Şinasi Kazancıoğlu’na Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

MALATYA FLAŞ HABER-ÖZEL REMZİ HAYTA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL