Malatya

Kaymakam Büyüknalçacı’dan Flaş Haber’e Veda Ziyareti

Son yayımlanan Mülki İdari Amirler Kararnamesi ile Diyarbakır’ın Çınar İlçesi Kaymakamlığına atanan Yazıhan’ın başarılı Kaymakamı Güher Sinem Büyüknalçacı, Flaş Haber’e veda ziyareti düzenledi. Diyarbakır’ın Çınar İlçesi Kaymakamlığına atanan Yazıhan Kaymakamı..

Kaymakam Büyüknalçacı’dan Flaş Haber’e Veda Ziyareti

Son yayımlanan Mülki İdari Amirler Kararnamesi ile Diyarbakır’ın Çınar İlçesi Kaymakamlığına atanan Yazıhan’ın başarılı Kaymakamı Güher Sinem Büyüknalçacı, Flaş Haber’e veda ziyareti düzenledi.

Diyarbakır’ın Çınar İlçesi Kaymakamlığına atanan Yazıhan Kaymakamı Güher Sinem Büyüknalçacı, veda ziyaretleri kapsamında Flaş Haber’i de ziyaret etti. Ziyarette konuşan Kaymakam Büyüknalçacı,”Malatya çok güzel bir şehirdi, burada görev yapmaktan büyük mutluluk duydum. Şimdi memleketimizin bir başka güzel coğrafyasında görev yapmaya gideceğim. Malatya’da çok güzel dostluklar kurdum, geride çok sayıda aile bırakacağım. Bu ailelerden birisi de Flaş Haber’di. Bu nedenle ziyaret ederek, bir kahvelerini içip veda etmek istedim.  Remzi Bey’in şahsında tüm ekibe teşekkür ediyorum, görevlerini büyük bir özverili ve layıkıyla yapıyorlardı. Kendilerine bundan sonraki basın yayın hayatlarında da başarılar diliyorum” dedi.

Flaş Haber İmtiyaz Sahibi Remzi Hayta ise,” Sayın Kaymakamımız, görev yaptığı iki yıllık süre zarfında taraflı tarafsız toplumun tüm renklerinin desteğini ve taktirini kazanmış bir isim oldu. Bu süre zarfında yıllarca adı anılacak çok başarılı ve güzel eserler, anılar bırakarak şehrimizden ayrılıyor. Böylesine değerli bir mülki amiri kaybettiğimiz için elbette çok üzülüyoruz. Yeni görev yerinde başarılar diliyoruz. İleri de Sinem Hanımı, Vali olarak görmeyi temenni ediyoruz. Çünkü bizlerin vatandaşıyla bu kadar içten ve samimi diyalog kurabilen, kriz anlarını büyük bir sakinlik ve planla yönetebilen liderlere ihtiyacımız var. Allah Sayın Kaymakamımızın yolunu açık etsin” şeklinde konuştu.

Ziyaretin anısına Flaş Haber İmtiyaz Sahibi Remzi Hayta, Osmanlıca yazılı bir tabloyu Kaymakam Güher Sinem Büyüknakçacı’ya hediye etti. Kaymakam Güher Sinem Büyüknalçacı,  Flaş Haber imtiyaz Sahibi Remzi Hayta’yı baba evinde ziyaret ederken,  Kaymakam Büyüknalçacıyı,Oğlu Burak Hayta ,Yeğeni Serpil inan ve can torunu Yağız Kemal Hayta ile karşıladı..

Tablo’da Osmanlıca yazılan Şiir şöyle:

Ben anayım Anadolu

Anadolu kadınıyım

Gün olur tarih yazar beni

Gün olur ben yazarım tarihi

Saraylarda Kösem Sultan

Cephelerde kara Fatma

Beydağında Güher ana

Gün olur olurum baş tacı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL