Özel Haber

Kayısı Üreticilerin Sesi: CAHİT LEVENTOĞLU

Akçadağ Dayanışma Derneği Başkanı (AKÇADAĞ-DER) Cahit Leventoğlu, kayısı üreticilerinin sahada yaşadığı sorunları etkin bir şekilde dile getirerek adeta üreticilerin sesi olmuş durumda. Malatya denilince akla hiç şüphesiz kayısı gelir. Nasıl..

Kayısı Üreticilerin Sesi: CAHİT LEVENTOĞLU

Akçadağ Dayanışma Derneği Başkanı (AKÇADAĞ-DER) Cahit Leventoğlu, kayısı üreticilerinin sahada yaşadığı sorunları etkin bir şekilde dile getirerek adeta üreticilerin sesi olmuş durumda.

Malatya denilince akla hiç şüphesiz kayısı gelir. Nasıl gelmesin binlerce  insanın doğrudan geçim kaynağı olan, varlığıyla Malatya ekonomisine can katan, hareketlendiren dolaylı olarak da on binlerce insanın maddi olarak doğrudan etkileyen kayısı hiç şüphesiz bu kentin ana gündem maddesidir. Bu bilinçte olan AKÇADAĞ-DER Başkanı Cahit Levenoğlu, açıklanan tahmini kayısı rekoltesinin hatalı olduğunu dile getiren ilk isim, ürünü zarar gören ve sigortadan tazminat alacak üreticiler arasında haksızlık yapıldığını yine en üst perdeden dile getiren ilk isim oldu. Akçadağ özelinde konuşacak olursak Ziraat Odası Başkanın da diğer resmi makamlardan da daha fazla kayısı üreticileri adına mücadele etti.

İşin öteki  yüzüne bakacak olursak adı üzerinde Akçadağ gibi kozmopolit bir ilçede dahi insanları ortak bir noktada buluşturmaya hep özen gösterdi , birlik ve beraberliğin, dayanışmanın Akçadağ için elzem olduğunu vurguladı. Bu güçlü vurgu vatandaşlar nezdinde de karşılık buldu. Netice de Akçadağ belki de ilk defa dışarıya karşı bu kadar net bir şekilde tek ses olarak yanıt veriyor, hakkını arıyor ve bunun meyvelerini de topluyor.

MALATYA FLAŞ HABER-ÖZEL

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL