Özel Haber

Kadirşinas Valimiz Vasip Şahin

2014 yılında Malatya Valisi iken önce İstanbul akabinde  de Ankara’ya Vali olarak ataması yapılan, bu anlamıyla da  Türkiye’nin en büyük iki ilinde hem de uzun süre Valilik yapmanın nasip olduğu..

Kadirşinas Valimiz Vasip Şahin

2014 yılında Malatya Valisi iken önce İstanbul akabinde  de Ankara’ya Vali olarak ataması yapılan, bu anlamıyla da  Türkiye’nin en büyük iki ilinde hem de uzun süre Valilik yapmanın nasip olduğu ender devlet adamlarından olan Vali Vasip Şahin, bir kez daha ne denli kadirşinas yani kıymet bilen bir Vali olduğunu ispatladı.

Malatya’dan ayrılalı neredeyse 10 yıl olmasına rağmen şehir ile bağlantısını asla koparmayan her fırsatta ziyarete gelen ve yanına giden Malatyalıları en iyi şekilde ağırlayan Vali Vasip Şahin son olarak Malatya Eski Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç’a yaptıklarıyla bir kez daha gönülleri fethetmeyi başardı. Hasan Başkan maalesef amansız bir hastalığın pençesinde iken 6 Şubat depremleri meydana geliyor, yaşanan o kaotik ortamda tedavi sureci zora giren Erkoç’un imdadına Ankara Valisi Vasip Şahin yetişiyor. Vali Bey anında Erkoç ailesini Ankara’ya getirtiyor ve Rahmetli Erkoç’un tedavisine tam teşekküllü hastanede devam ediyor. Yaklaşık 6 aylık tedavi surecinde Vali Bey hem Erkoç’un sağlık durumunu yakından takip ediyor hem birçok kez hastaneye ziyaretine gidiyor hem de ailesine sahip çıkıyor. 6 ayin sonunda doktorların tüm çabalarına rağmen Erkoç Başkan hayatını kaybediyor.  Sayın Vasip Şahin, rahmetli Hasan Hüseyin Erkoç’a ve ailesine son vazifesini de yapmak üzerine şehrimizi geldi toprağa defnettikten sonra yeniden Vali Bey Ankara’ya dönüş yaptı. Bu ibretlik olay Vali Beyin ne denli kadir kıymet bilen, kotu gün dostu tam bir devlet adamı olduğunu ispatlıyor. Vali Vasip Şahin daima kadirşinas bir kişilik olarak Malatyalılar tarafından sevgi ve saygı ile hatırlanacak. Teşekkürler Sayın Valim….REMZİ HAYTA- ÖZEL HABER

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL