Malatya

 Kaçak Tütün Ele Geçirildi

Malatya İl Emniyet Müdürlüğü Battalgazi Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekiplerince durumundan şüphelenerek durdurulan bir araçta yapılan armada kıyılmış vaziyette 82 adet şeffaf poşet içerisinde toplam (456 kilo) faturasız..

 Kaçak Tütün Ele Geçirildi

Malatya İl Emniyet Müdürlüğü Battalgazi Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekiplerince durumundan şüphelenerek durdurulan bir araçta yapılan armada kıyılmış vaziyette 82 adet şeffaf poşet içerisinde toplam (456 kilo) faturasız ve irsaliye belgesi olmayan tütün ele geçirildi. Kaçak Tütün olayı ile ilgili olarak  bir sahıs göz altına alındığı belirtilirken, Galericiler sitesinde bir iş yerinin kurşunlanma olayı ile ilgili olarak  araçla kaçan ve kovalama sonucu yakalanan 2 şahsın yakalandığı ve olayda kullanılan silahların ele geçirildi belirtildi. Yetkililer olayla ilgili olarak soruşturmanın devam ettiği belirtilirken

İki olayla ilgili olarak yapılan açıklama şöyle:

“23/06/2020 günü 00:10 sıralarında Battalgazi Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekiplerince durumundan şüphelenerek durdurulan bir araçta yapılan armada kıyılmış vaziyette 82 adet şeffaf poşet içerisinde toplam (456 kilo) faturasız ve irsaliye belgesi olmayan tütün ele geçirilmiş bahse konu tütün ve şüpheli şahıs hakkında gerekli işlemler yapılmıştır

Battalgazi Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliğince 22/04/2020 günü saat:20:50 sıralarında galericiler sitesi civarında işyeri kurşunlama, genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması ve trafik güvenliğinin tehlikeye düşürülmesi konusunu gerçekleştiren plakaları sökülmüş araçta bulunan (2) şahsın çevreye ateş açtıkları görevli ekibin dur ikazına uymadığını anons etmesi üzerine araç yaşanan kovalamaca sonucunda yakalanmıştır.

Araç içerisinde bulunan (2) şüphelinin kaba üst araması ve araçta yapılan aramada ( 1 adet ruhsatsız av tüfeği), (12 kalibre 17 adet av tüfeği fişeği) ele geçirilmiştir. Gözaltına alınan şüpheliler hakkında gerekli işlemler yapılmıştır.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL