Asayiş

Kaçak 11 Afgan Uyruklu Göçmen Yakalandı

Malatya İl Emniyet Müdürlüğüne gelen bir ihbar telefonu ile MAŞTİ içerisinde Transit marka aracın yabancı uyruklu şahısları indirerek kaçtığı şeklinde ihbarı değerlendiren Ekipler  yaşadığı yollarla yurda giriş yapan 11 Afgan..

Kaçak 11 Afgan Uyruklu Göçmen Yakalandı

Malatya İl Emniyet Müdürlüğüne gelen bir ihbar telefonu ile MAŞTİ içerisinde Transit marka aracın yabancı uyruklu şahısları indirerek kaçtığı şeklinde ihbarı değerlendiren Ekipler  yaşadığı yollarla yurda giriş yapan 11 Afgan Göçmeni yakaladı. Polis tarafından ele geçirilen göçmenlere  adli işlem yapıldığı  ve düzensiz göçmenler ise Geri Gönderme Merkezine teslim edilmek üzere tahkikata başlanıldığı belirtildi. Yapılan açıklama şöyle :

“19/10/2021 günü MAŞTİ içerisinde Transit marka aracın yabancı uyruklu şahısları indirerek kaçtığı şeklinde gelen ihbar üzerine; yapılan çalışmalarda 11 Afgan uyruklu şahıs yakalanmıştır. Savcı talimatı gereği PTS kayıtlarından araç plakası ile sürücünün tespit edilerek TCK Md: 79 Göçmen Kaçakçılığından adli işlem yapılmış ve düzensiz göçmenler ise Geri Gönderme Merkezine teslim edilmek üzere tahkikata başlanmıştır.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL