Malatya

“İyiliksever İle Yardıma İhtiyacı Olanı Buluşturan Örnek Bir Projedir”

YEŞİLYURT BELEDİYESİ, ‘İYİLİK HAVUZU’ PROJESİYLE TOPLUMSAL DAYANIŞMAYA KATKI SUNUYOR Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Sosyal Yardım İşler Müdürlüğümüzün gözetiminde başlatılan ‘İyilik Havuzu’ projemiz, iyiliksever ile yardıma ihtiyacı olanı buluşturan..

“İyiliksever İle Yardıma İhtiyacı Olanı Buluşturan Örnek Bir Projedir”

YEŞİLYURT BELEDİYESİ, ‘İYİLİK HAVUZU’ PROJESİYLE TOPLUMSAL DAYANIŞMAYA KATKI SUNUYOR

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Sosyal Yardım İşler Müdürlüğümüzün gözetiminde başlatılan ‘İyilik Havuzu’ projemiz, iyiliksever ile yardıma ihtiyacı olanı buluşturan örnek bir projedir.” diye konuştu.

“HAYDİ SİZDE KATILIN BİR GÖNÜL KAZANIN”

Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü bünyesinde yeni dönemde hayata geçirdikleri birbirinden farklı projelerle ihtiyaç sahibi insanlarla hayırseverler arasında köprü olmaya devam ettiklerini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Gönül Belediyeciliği hizmetlerimizi ilçemizde yaygınlaştırıp hemşerilerimizle aramızdaki gönül birlikteliğini güçlendirmek adına farklı projelerle farkındalık yaratmaya devam ediyoruz.’Sosyal Devlet’ anlayışının ilçemizde başarıyla uygulayan  Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü bünyesinde bu dönemde başlattığımız ‘İyilik Havuzu’ projemiz ise her yönüyle kıymetlidir. Müdürlüğümüz gözetiminde bir havuz oluşturarak hayırseverlerin gerek aynî yardım vaatlerini, gerek el emeği ve bilgi paylaşımı vaatlerini bu havuzda topluyoruz. Müdürlüğümüze kayıtlı vatandaşlarımızın taleplerini alarak havuzda karşılığı olan talepler doğrultusunda oluşturulan pusulalarla tarafları buluşturuyor ve arada üçüncü bir kişi olmadan toplumsal paylaşım ve dayanışmaya katkıda bulunuyoruz. İyilikseverler ile yardıma ihtiyacı olanları buluşturduğumuz ‘İyilik Havuzu’ projemiz ile de toplamda gelen 878 iyilik başvuru arasından 720 hemşerimizin ihtiyacının karşılanmasını sağladık. Mutlaka herkesin yapacağı bir iyilik vardır,bende iyilik yapmak istiyorum diyen tüm iyilikseveri projemize katkı sunmaya çağırıyorum. Hayırseverlerin kendi iyiliklerini kendi elleriyle yapmaları adına bu güzel projemize herkesin sahip çıkmasını temenni ediyorum.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL