TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 138.018
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 11.520
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 65
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 7.191
Siyaset

İYİ Parti İl Başkanı Sarıbaş :”İş Yerleri Kapalı, Ak Parti Kongreleri Tıklım Tıklım “

İYİ Partili Sarıbaş: “Utanç Verici Görüntüler ve Açıklamalar” İYİ Parti Malatya İl Başkanı Süleyman Sarıbaş, AK Parti kongrelerindeki kalabalığa ilişkin konuştu. Sarıbaş, esnafın pandemi nedeniyle kapalı olurken, AK Parti kongrelerinde..

İYİ  Parti İl Başkanı Sarıbaş :”İş Yerleri Kapalı, Ak Parti Kongreleri Tıklım Tıklım “

İYİ Partili Sarıbaş: “Utanç Verici Görüntüler ve Açıklamalar”

İYİ Parti Malatya İl Başkanı Süleyman Sarıbaş, AK Parti kongrelerindeki kalabalığa ilişkin konuştu. Sarıbaş, esnafın pandemi nedeniyle kapalı olurken, AK Parti kongrelerinde bu denli kalabalık görüntüler verilmesinin ve üstüne açıklamalar yapılmasının utanç verici olduğunu söyledi.

İYİ Parti Lideri Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, kongre salonundaki sözünü hatırlatarak “Dedi ki; “Bakın bir kongre yapıyoruz. Salgının olduğu günlerde kongre yapıyoruz. Salon lebaleb dolu” Bunu bir de utanmadan, sıkılmadan, sevinerek söyledi. E biz de doğal olarak soracağız: “Salonların lebaleb dolmasından memnunsun da, on binlerce esnafımızın, milyonlarca vatandaşımızın günahı ne Sayın Erdoğan?” ifadelerini kullandı.

“ESNAFIN DURUMUNA DAİR HİÇ Mİ RAPOR GİTMİYOR ERDOĞAN’A”

İYİ Parti Malatya İl Başkanı Süleyman Sarıbaş da partilerinin grup toplantısında gündeme alınan koronavirüs ve esnafın durumunu masaya yatırdı. Sarıbaş, “Uzun süredir esnaf kepenk kapatmış durumda. Çalışanların maaşları ödenemiyor, kiralar, faturalar ödenemiyor. Esnaf kendi evine dahi ekmek götüremez hale geldi. Verilen komik rakamlı destekler ise “düşene bir de biz vuralım” dercesine yetersiz. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener hanımefendinin de dediği gibi AK Parti kongrelerinde Erdoğan’ın yaptığı konuşma gerçekten insanda bir utanç duygusuna yol açıyor. Ama kendileri ne yazık ki milletin durumunu görmeden ve hiç utanmadan bu kadar rahat konuşabiliyor. Sayın Erdoğan’a hiç mi rapor gitmiyor? Hiç mi il, ilçe başkanı, milletvekili tarafından esnaf bu durumda diye iletmiyor. Danışmanları hiç mi uyarmıyor anlamak mümkün değil. Esnaf aç, millet aç, fiyatlar almış başını gitmiş. Mutfakta yangın var, markette yangın var. Kısacası enkaza dönüşmüş bir ekonomi var. Ama bu enkazın altında en son iktidar da kalacaktır” şeklinde konuştu.

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL