Malatya

İstanbul da Malatya günleri başladı

İstanbul Yenikapı da düzenlenen Malatya Günleri törenle başladı.

İstanbul da Malatya günleri başladı

Yenikapı da 12-15 Ekim tarihlerinde düzenlenen Malatya Günlerine İstanbul’da ki Malatya Dernekleri katıldı.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’ın ilgi odağı olduğu Malatya Günlerine Malatya protokolü katılmadı. MASTÖB ve MAKON Başkanı Nazife Özdemir yaptığı konuşmada;

“6 şubatta felaket yaşayan bir ilin vatandaşları olarak 6. Malatya Günlerinde bir araya geldik. Gurbetten sılaya köprü olan MASTOB ve MAKON olarak derneklerimizle buradayız. Depremlerde canlarımızı kaybettik, şehrimiz yıkıma uğradı. Hep birlikte ayağa kalkmalıyız. Bugün birleşme ve toparlanma günüdür” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sivil Toplum Kuruluşları Başkan Yardımcısı Vedat Kara “Bütün Malatyalıları İstanbul daire araya getiren sivil toplum kuruluşlarının emeğine teşekkür ediyoruz. İstanbul’da 32 bin sivil toplum kuruluşu var. İstanbul’a güzelliği yaşatanlar da bu kuruluşlardır” diye konuştu.

Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek de;

“Futbolda vefa yok nankör bir iştir ama ben Yeni Malatyaspor’u seviyorum. Depremlerde büyük yara aldık ama ayağa kalkacağız. Bir olacağız Yeni Malatyaspor’u da ayağa kaldıracağız. Yeniden yapılanıyoruz, çok çalışıyoruz. Malatya çok ağır yara aldı kalbi gitti. Bu sene orada futboldan uzaklaştık, şimdi gelecek sene iyi şeyler yapacağız. Transfer tahtasını açacağız. MASTÖB Başkanını tebrik ediyoruz, yaralıyım ama yaraları birlikte saracağız” dedi.

Yenimalatya

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL