Malatya

İspendere Sağlık Turizminde Büyük Bir Potansiyel Barındırıyor

Battalgazi İlçesi sınırları içerisinde yer alan İspendere İçmeleri, çok sayıda hastalığa şifa gelen doğal su kaynakları ile büyük bir turizm potansiyelini bünyesinde barındırıyor. Geçtiğimiz günlerde Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder,..

İspendere Sağlık Turizminde Büyük Bir Potansiyel Barındırıyor

Battalgazi İlçesi sınırları içerisinde yer alan İspendere İçmeleri, çok sayıda hastalığa şifa gelen doğal su kaynakları ile büyük bir turizm potansiyelini bünyesinde barındırıyor.

Geçtiğimiz günlerde Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, İspendere İçmelerin de devam eden çalışmalarının son halini basın mensupları ile paylaştı ve açıkçası etaplar ilerledikçe İspendere’nin barındırdığı potansiyel net bir şekilde ortaya çıkıyor. Bir taraftan doğal güzellikleri ve insana huzur veren dokusuyla önemli bir mesire merkezine dönüşen İspendere; öte yandan iki devlet üniversitesinde görev yapan hocaların eliyle de alternatif tıp merkezi noktasında Türkiye’nin sayılı noktalarından haline gelebilir.

Henüz çalışmalar tamamlanmamış olmasına rağmen her gün yüzlerce insanı ağırlayan İspendere, proje sona erdiğinde kısa sürede ülke içinde hatta yurt dışından dahi misafirler ağırlamaya aday konumda. Malatya’nın sağlık merkezi olma yolunda varlığıyla önemli bir itici güce dönüşen İspendere sahip olduğu Allah vergisi vasıflarıyla gerçekten heyecan yaratıyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan döneminde başlatılan İspendere projesi mevcut Başkan Osman Güder döneminde de hızından kaybetmeden ilerlemeye devam ediyor. Başkan Güder her fırsatta İspendere’nin sadece Battalgazi için değil Malatya için hatta ülkemiz için eşsiz bir değer olduğunu vurguluyor ve bu değerin bir an önce hak ettiği şekliyle gün yüzüne çıkması için yoğun mesai harcıyor. Başkan Güder, hem çalışmaları yakinen takip ediyor hem de olası sorunları zaman kaybetmeden çözüme kavuşturarak projenin ağır aksak ilerlemesinin önüne geçiyor.

Ailenizle birlikte pandemi sürecinde güzel bir zaman geçirmek, uzun süre evlerde kaldığımız şu dönemde sosyal mesafe kuralına yarak doğanın tadını çıkarmak istiyorsanız mutlaka planlarınız arasına İspendere’yi de eklerim derim. Temiz hava, şifalı su, yeşilin farklı tonları ve tarihi bir mekan…

REMZİ HAYTA –ÖZEL HABER

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL