Ekonomi

İŞKUR’dan büyük müjde! Ev Hanımı, Çalışan, Emekli, İşsiz Herkes Oturduğu Yerden Para Kazanabilecek!

İşkur desteği ile evde paketleme yaparak para kazanmak da artık çok kolay. Tabi ki bunun için başvuru adımlarını da tamamlamak gerekir. İşkur tarafından desteklenen evde paketleme işi ev kadınları için neler sunuyor? Aylık ne kadar kazanacaklar ve başvurular nasıl olacak? Akla takılan tüm soruları sizler için yanıtladık. İşte İŞKUR evde paketleme konusunda merak edilen tüm detaylar…

İŞKUR’dan büyük müjde! Ev Hanımı, Çalışan, Emekli, İşsiz  Herkes Oturduğu Yerden Para Kazanabilecek!

İŞKUR, tüm vatandaşlar için evden çalışarak para kazanmalarını sağlayacak iş ilanlarını yayımladı.

Bu ilanlara başvuru yaparak işe alınan kişiler; yaşları, çalışma durumları ve diğer detaylar fark etmeksizin işi yapabilecekler.

Peki, İŞKUR evde paketleme işleri neler, nasıl başvuru yapılır?

Mart ayından bu yana kadar ülkemizi etkisi altına alan korona virüs salgını adeta evden dahi çıkmamıza engel olmaya başladı. Tabi ki bu durum herkesi evden çalışarak gelir elde etme yollarını aramasına neden oldu. Özellikle kadınların en çok tercih ettiği evden çalışarak para kazanma yöntemleri için evde paketleme ön planda yerini alıyor.

Son zamanların en gözde işlerinden bir tanesi olan paketleme işi ev hanımlarının en büyük kurtarıcısı oluyor. Evde paketleme yapmak için nereye başvuru yapılır, aylık olarak ne kadar bir gelir elde edilecek tabi ki tüm kadınların merak ettiği noktalar oluyor. İşkur bu zorlu süreçlerde ev kadınlarına destek olmak için birçok farklı ürünün paketlenme imkanlarını sunuyor. Projede yer almak isteyen kadınlar için;

Nikah Şekeri

Sabun

Tel Toka

Kulak Çubuğu

Poşet Katlama

Gibi Birçok Alternatif Yerini Alıyor.

Ev ve ülke ekonomisine katkıda bulunmak isteyen kadınlar için oldukça olumlu yönleri ile etkilerini koruyor.

Ev kadınları da çalışma hayatına devam edebilmek için İŞKUR tarafından desteklenen evde paketleme işlerini nasıl yapabilecekler ve başvuru formları nasıl doldurulacak?

İŞKUR evde paketleme işi için başvurular nereye ve nasıl yapılacak?

Son zamanlarda kadınlar arasında kulaktan kulağa yayılan evde paketleme işi nasıl yapılacak olduğu bir hayli merak ediliyor. İŞKUR evde paketleme adımları nasıl yapılacak ve başvurular nerede olacak. İş imkanlarına sahip olmak isteyen kadınların adreslerine en yakın olarak yer alan İŞKUR şubeleri üzerinden kayıt yapmaları ve evde ek iş formlarını doldurulması yapılacaktır.

Formların doldurulması ile beraber İŞKUR evde paketleme işlerine başvuru yapmak için kadınlara eğitim sertifikalarının verilmesi ve meslek danışmanlar tarafından kayıtların olması gerekir. Kayıt işlemlerinin hemen ardından cep telefonları ve iletişim için gerekli olan tüm bilgiler sisteme eklenecek. Sistem üzerinden kayıt işlemlerinin tamamlanması ile cep telefonlarına bir SMS gelecek ve gelen SMS doğrulaması yapıldığı zaman işe kabul edilme adımları tamamlanırsa direk evde oturulduğu yerde kadınlar kazanmaya başlayacaklar.

İŞKUR bünyelerine giden ev hanımları ile şubede yer alan iş ve meslek danışmanları yardımı ile kayıt adımlarını tamamlamış olmak yeterli olacak.

Evde paketleme işi ile aylık ne kadar kazanılacak?

İŞKUR evden paketleme işi ile ne kadar kazanılacak en çok merak edilen konulardan bir tanesi oluyor. Bu durum kişinin el hızına ve becerine göre de değişiklik gösterecek. İŞKUR evde paketleme işi ile ev hanımları için genel olarak;

cetvel seti hazırlama

sabun

tel toka

takı tasarım

tırnak kutulama

gömlek yakası dikme

peçete halkası yapmak gibi farklı işlerin yer alması söz konusu olacak.

El çabukluğu olan ve hızlı olan kişiler bir gün içerisinde ortalama olarak 4 saat çalışmasının ardında ay içerisinde ortalama bir şekilde 1000 TL ve üzeri gelir elde edebilir.

Nutuk.com.tr

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL