Malatya

İnsanlığın Ölmediğini Kanıtladı

BATTALGAZİ BELEDİYESİ TEMİZLİK GÖREVLİSİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ Battalgazi Belediyesi’nde çalışan temizlik görevlisi Ferhat Karabağ, Çöşnük mahallesinde kaldırımları temizlediği sırada bulduğu içinde yüklü para ve kredi kartları bulunan cüzdanı sahibine teslim ederek,..

İnsanlığın Ölmediğini Kanıtladı

BATTALGAZİ BELEDİYESİ TEMİZLİK GÖREVLİSİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Battalgazi Belediyesi’nde çalışan temizlik görevlisi Ferhat Karabağ, Çöşnük mahallesinde kaldırımları temizlediği sırada bulduğu içinde yüklü para ve kredi kartları bulunan cüzdanı sahibine teslim ederek, örnek bir davranış gösterdi.

Battalgazi Belediyesi’nde çalışan temizlik görevlisi bir işçi, örnek ve duyarlı bir davranış sergileyerek, “İnsanlık Ölmedi” dedirtti. Battalgazi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünde çalışan Ferhat Karabağ isimli temizlik görevlisi, Çöşnük mahallesinde temizlik yaparken kaldırımda cüzdan buldu. Cüzdanda yüklü miktarda para, kurum ve kredi kartları olduğunu gören Karabağ, durumu amirine bildirdi. Kredi kartları ve ruhsattan yola çıkan belediye görevlileri, cüzdanın Erdal Yar’a ait olduğunu belirledi. Cüzdanın sahibi Erdal Yar’a ulaşan görevliler, cüzdanını kaybeden vatandaşı cüzdanı alması için Battalgazi Belediyesi’ne davet etti. Kaybettiği cüzdanını almak için Belediye’ye gelen Erdal Yar isimli vatandaş, cüzdanı bulan temizlik görevlisi ve ilgili birim müdürüne teşekkürlerini iletti.

Bulduğu cüzdanın sahibine ulaşmasından dolayı mutlu olduğu ifade eden temizlik görevlisi Ferhat Karabağ, “Çöşnük mahallesi Defne sokakta günlük yapmış olduğum çalışmalar sırasında bir bina önünde kaldırımda bir cüzdan gördüm. İçinde para ve kredi kartları olan cüzdanı yanıma aldım ve durumu hemen amirime bildirdim. Amirlerimiz cüzdanın sahibine ulaşarak, kaybettiği cüzdanını teslim ettiler” dedi.

Kayıp cüzdanı sahibine teslim ettiklerini belirten Battalgazi Belediyesi Temizlik İşleri sorumlusu Ahmet Melih Şahin, “Bölgede çalışan personelimiz bizi arayarak kayıp cüzdan hakkında bizleri bilgilendirdi. Bizlerde içinde para olan cüzdanı personelimizden alarak tutanağını yaptık ve cüzdanın içinde bulunan ruhsattan sahibine ulaştık. Kayıp ettiği cüzdanı personelimizin bulduğunu ve kendisine iade edilmesi için Battalgazi Belediyesine gelmesini ilettik. Cüzdan sahibine cüzdanını teslim ettik.” Şeklinde konuştu.

CÜZDANI KAYBEDEN VATANDAŞ BÜYÜK SEVİNÇ YAŞADI

BAŞKAN GÜDER, “EVLADIMIZIN HAREKETİ TAKDİRE ŞAYAN BİR HAREKET”

Göstermiş olduğu dürüstlük ve duyarlılıktan dolayı Ferhat Karabağ’ı tebrik eden Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ise açıklamasında personelin davranışından duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “ Temizlikte görevli olan personelimiz çalıştığı sırada bir cüzdan bulmuş. Kime ait olduğunu öğrenmek için cüzdanın içine baktığında 4 bin 200 TL civarında parayı görmüş. Kendisine, Battalgazi Belediyesine, Anadolu insanına ve Müslüman evladına yakışır bir harekette bulunarak sahibine teslim edilmek üzere durumu amirlerine bildiriyor. Tabi bu hareket takdire şayan bir hareket. Bugün bu ülke üzerinde varlığımızı sürdürebiliyorsak bu şekilde hem kendine hem ailesine hem de vatanına sadakat gösteren insanların sayesinde bu günlere geliyoruz. Bu evladımızın yapmış olduğu davranışın birçok insana örnek olması gerekir. Helal olmaya bir lokmayı kendisine, ailesine ve etrafındakilere yedirmeyen insanlar varken, Ülkemiz ilelebet varlığını koruyacaktır. Personelimizin Göstermiş olduğu dürüstlük ve duyarlılıktan dolayı kendisini tebrik ediyorum” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL