Özel Haber

İnönü Üniversitesi’nde Rektörlük Yarışı Nasıl Seyredecek?

İnönü Üniversitesi’nde rektör olmak isteyenler için adaylık başvuruları başladı peki bu süreç nasıl işleyecek mevcut Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay yeniden seçilebilecek mi? 4 yıl öncesine gittiğimizde İnönü Üniversitesinde Rektörlük..

İnönü Üniversitesi’nde Rektörlük Yarışı Nasıl Seyredecek?

İnönü Üniversitesi’nde rektör olmak isteyenler için adaylık başvuruları başladı peki bu süreç nasıl işleyecek mevcut Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay yeniden seçilebilecek mi?

4 yıl öncesine gittiğimizde İnönü Üniversitesinde Rektörlük seçimleri sürecinde mevcut rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay ile Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut arasında geçen bir rektörlük yarış süreci yaşanmış o dönemde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tercihiniz Prof. Dr. Kızılay lehine kullanmış ancak çok geçmeden Prof. Dr. Karabulut’u da Malatya’nın ikinci devlet üniversitesi olan Turgut Özal Üniversitesine Kurucu Rektör olarak atamıştı.

Bu yıl ki rektörlük yarışında şimdilik iki ismin ön plana çıktığını belirtmek istiyorum. Bunlar mevcut Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay ile Turgut Özal Tıp Merkezi Eski Başhekimi Prof. Dr. Hakan Parlakpınar…

İlerleyen dönemde hangi isimlerin rektör adayı olacağını şimdiden kestirmek güç yeni adaylara göre dengeler elbette değişebilir bu yüzden Flaş Haber olarak süreci yakından takip etmeye devam edeceğiz.

MALATYA FLAŞ HABER – ÖZEL HABER

YORUMLAR (1)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL