TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 261.198
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 22.161
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 60
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.463
Özel Haber

İmamoğlu, Deprem ve Kayak….(Remzi Hayta Yazdı )

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Malatya’yı ziyaret etti. İmamoğlu’nun Malatya’yı ziyaret edeceğini öğrendiğimde aklıma 24 Ocak Elazığ Depremi ve daha enkaz altında canlı aranırken Erzurum Palandöken’de ki..

İmamoğlu, Deprem ve Kayak….(Remzi Hayta Yazdı )

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Malatya’yı ziyaret etti. İmamoğlu’nun Malatya’yı ziyaret edeceğini öğrendiğimde aklıma 24 Ocak Elazığ Depremi ve daha enkaz altında canlı aranırken Erzurum Palandöken’de ki kayak görüntüleri aklıma geldi.

Aynı toprak parçası üzerinde yaşayan insanların millet olabilmesi için aynı kaderi yaşamaları, benzer duygulara sahip olmaları gerekiyor aksi taktirde bu insanlara millet değil ancak kalabalık denir. 24 Ocak Elazığ depreminin travması halen atlatılabilmiş değil, böylesine toplumları derinden yaralayan olayların hafızalarda uzunca süre yer edinmesi de gayet normal.

Geçen hafta İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Malatya’da bir takım ziyaretlerde bulundu. Ekrem İmamoğlu’nu havaalanında çok sayıda CHP Milletvekilinin ve parti mensubunun karşılaması da ayrıca bende şaşkınlık yarattı ancak konu bu değil. Konu şu, 24 Ocak Elazığ Depremi yeni olmuş; başta Pütürge ve Doğanyol olmak üzere birçok ilçeden korkutucu haberler geliyor, koca bir şehir kışın ortasında ne yapacağını bilemez şekilde araçlarıyla yollarda, herkes ailesini merak ediyor falan falan… Şimdi bile bu anlar aklıma geldikçe kendimi kötü hissediyorum. Tam da bu esnada İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun deprem bölgesini ziyaret etmesi taktirle karşılanıyor, helal olsun dedirtiyor zira dost kötü günde belli olur. Ancak bu görüntülerden kısa süre sonra anlıyoruz ki Başkan İmamoğlu aslında ailesi ile birlikte sömestri tatilini Erzurum Palandöken’de geçirmek için plan yapmış, yola bu amaçla çıkmış ancak deprem afeti yaşanınca Başkan önce Malatya’ya da uğramış akabinde ailesinin yanına Erzurum’a kayak yapmaya gitmiş…

Elbette Başkan’ın da bir ailesi var, çocukları var kabul fakat daha enkaz altında canlı aramaları devam ederken, üstelik depremin en acı yıkıcı halini bizzat yakından görmüş olmasına rağmen hiçbir şey olmamış gibi Erzurum’da kayak yapması bu kabul edilemez.  Bir taraftan ağlayan bir ülke, memleketin dört bir yanından yardım malzemeleri göndermek için çırpınan Aziz millet diğer taraftan tatiline kaldığı yerden devam eden bir Başkan…Malatya bunu unutmayacak İmamoğlu

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL