19 Ocak 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 151.342
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.862
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 164
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 7.905
Özel Haber

İlçelerimizin Yeni Hikayelere İhtiyacı Var

13 ilçemizin ayrı ayrı gelişmesi ve kalkınması için önümüzdeki yıllarda her birinin yeni hikaye ve hedeflere ihtiyacı var. Ne mi demek istiyorum örneğin Arapgir Belediyesi Mor Reyhan bitkisiyle; Akçadağ  Belediyesi Levent..

İlçelerimizin Yeni Hikayelere İhtiyacı Var

13 ilçemizin ayrı ayrı gelişmesi ve kalkınması için önümüzdeki yıllarda her birinin yeni hikaye ve hedeflere ihtiyacı var.

Ne mi demek istiyorum örneğin Arapgir Belediyesi Mor Reyhan bitkisiyle; Akçadağ  Belediyesi Levent Vadisiyle; Yazıhan Boztepe Barajının devreye girip sulu tarım faaliyetlerinin yaygınlaşmasıyla; Darende Somuncu Baba Türbesiyle; Doğanşehir tarımıyla; Hekimhan madeniyle vs. bir başarı elde etti elbette bu projelerden daha fazla kazanımda elde edilebilir ama yeni hedeflere, ufuklara ve başarı hikayelerine ihtiyaç var. Bu çalışmalar artık olgunlaştı kendi yolunda büyümeye, gelişmeye devam edecektir ancak ilçelerimizin daha hızlı kalkınması için bunlar yeterli olmayacaktır.

O yüzden belediye başkanlarımız ilçeleri için farlı mecralarda yol alacakları çalışmalara daha fazla yönelmeli, ortaya çıkaracakları yeni projeler ile insanların önüne bir hedef koyabilmeleri gerekiyor.  Kale, Arguvan, Hekimhan, Kuluncak, Pütürge ve Doğanyol Belediyelerinden hiç ses yok. Malatya, çok potansiyelli bir şehir hangi ilçesine dönsek ayrı bir zenginlik bizleri karşılıyor mühim olan bu güzellikleri ortaya çıkartıp bir eser sunabilmek.

Levent Vadisi yıllardır var ancak Başkan Ali Kazgan döneminde yıldızı parladı neden çünkü Kazgan döneminde bölgeye el atıldı, yatırım yapıldı, değer verildi ve netice de bir anda önemli bir turizm merkezi oldu. Bunun gibi örnekleri çoğaltmak zorundayız aksi halde yerimizde saymaya devam edeceğiz burası gerçek.

REMZİ HAYTA-ÖZEL

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL